Zasedání Odboru LRU plavaná sekce feeder

Tuto sobotu proběhlo na půdě Rady ČRS podzimní zasedání Odboru LRU plavaná sekce feeder, kde kromě jiného, jednotliví územní zástupci přednesli své podněty a názory k zapracování do Závodního a Soutěžního řádu pro rok 2016, připravili se termíny a pořadatelé jednotlivých soutěží a zapracovali se do celkového termínového kalendáře.

Zápis z tohoto jednání bude zveřejněn na oficiálních stránkách ČRS, a já se pokusím velmi stručně shrnout nejdůležitější body. Ještě podotýkám, že všechno jsou pouze PRACOVNÍ verze, které se mohou případně doplnit, posunout termíny, nebo upravit a jako takové budou schváleny na únorovém zasedání Odboru LRU plavaná – sekce feeder.

  • Státní trenér Milan Štěpnička zhodnotil průběh a výsledky z MS 2015, kde naše reprezentace na velmi těžké vodě skončila na velmi pěkném 10. místě z 26. zúčastněných zemí a přednesl svoji představu pro nadcházející MS, kde nás seznámil s širší nominací (viz tabulka)
  • Širší reprezentace pro rok 2016
  • Soutěžní řád 2016
  • Závodní řád 2016

Nejdůležitější změna je úprava sestupu a postupu mezi 1. ligou, 2. ligou a příslušnými divizemi, dále počet družstev v jednotlivých soutěžích a postupový klíč, zapracování bodů 2. ligy do bodovací tabulky, příslušnost jednotlivých divizí k 2. lize sk. A nebo B, dále úprava v odstavci povolené krmení – kukuřice, pártikl…může zůstat v originálním obale, ale je započítána do celkového množství krmení, další důležitá změna je zákaz si rozdělávat pruty před prvním signálem, a jako poslední důležitá změna je pokud rozhodčí přeruší závod z důvodu vážení velkého počtu úlovků, platí to pro všechny sektory. Byla vypracována losovací tabulka, která zamezí štěstí na los a je spravedlivější pro všechna družstva.

  • Termínový kalendář 2016

V tomto kalendáři se může posunout termín pořádání MS, dále zde chybí ještě termíny pořádání ZÚS a jedno z kol 2.ligy skupiny A a termín Slovensko- Český pohár.

Je zveřejněna pracovní verze, kde si jednotliví závodníci zkontrolují svoje dosažené výsledky a v případě neshody je mohou reklamovat u svých ÚS, a to do termínu pořádání únorového zasedání. Po tomto zasedání již nebude žádná reklamace uznána.

 

 

 

3 thoughts on “Zasedání Odboru LRU plavaná sekce feeder

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..