Stojka nebo řeka ?

                                                  Najít v Praze, nebo hodně blizoučko vodu, kde máte auto kousek, je to stojka, můžete krmit a jsou tam krásné ryby, není sranda.

A tak jezdím, zkouším a hledám. A pořád to není ono. Největší průšvih pro mě je ten zákaz krmení a používání krmítek, bez toho je plavačka nebo feeder o ničem. A já nutně potřebuji zkoušet stále nové a nové nástrahy, montáže a krmení.

Nakonec jsem přeci jen jeden rybníček našel. Sice to není ono, většinou tu je „nabito“, rybí obsádka je většinou jen o kaprovi nebo cejnovi, ale co nadělám, musím brát to, co je. Zkouším chytat tu jejich „srkačku“, tedy spíš jak tomu vznešeně a moderně říkají „method feeder“. Jasně namítnete, že je tu rozdíl, používá se úniková montáž, jen jeden háček a většinou jsou v placatých krmítkách namačkány peletky, ale já tomu budu pořád říkat srkačka. Ryba přijede k hromádce s krmením, SRKNE to do sebe i s nástrahou a je tam. A takto to chytával už můj děda, ale používal obyčejný kukuřičný šrot, namačkal ho do krmítka, přimáčkl dva háčky a nahodil. Oproti normálnímu feederu stačí opravdu velmi málo krmení nebo peletek, ale za to kvalitních, nemusím nijak zakrmovat a dají se nachytat slušné ryby. Ale zase nejsou tak časté záběry. Mnohokrát jsem zkoušel a testoval rozdíl mezi těmito rozdílnými způsoby feederování a na počet to vždycky vyhrál klasický feeder. Pravda je, že při něm zakrmuji a přehazuji zhruba po dvou až třech minutách a potřebuji mnohem více krmení. Poslední dobou kromě klasického krmení SENSAS, (TEN JE PRO MĚ TOP),jsem si koupil na vyzkoušení i novinky od DAIWA a MIKBAITS. Obě značky mě velmi mile překvapily a nejvíce se mi osvědčili nástrahy dumbels, což je hlavně pro kapry těžký zabiják. Zřejmě jsou kulaté kuličky od ryb okoukané.

Asi úplně nej jsou obě sladké verze jahoda a pomeranč. Po nich se můžou ryby doslova utlouct. Zajímavé je, že mi to funguje s tmavým krmením, ale už méně s namačkanými peletkami. Záběr je většinou hokejka a jízda, a kdybych neměl seřízenou brzdu, přišel bych o prut. Nejlépe je dumbelsku navázat podvazem, když jsem ji zkoušel napíchnout na háček, padaly mě ryby. Používám moji klasickou osmnáctku kmen a dolů vážu třiadvacítku fluorokarbon a je to naprosto dostačující a nespadla mě z toho ani jedna ryba.

Tak držím palce a zase příště PERUN!

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..