Zpráva od vody – aneb jak jsme si „cvrnkli“ nulu

Zima k nám skočila hrozně zákeřně a bez varování.

Je konec listopadu, normálně by mělo být na horách nasněženo, v nížinách minimálně od Martina, ale průběh počasí tomu vůbec neodpovídal, ba naopak. Dokonce před pár dny padaly teplotní rekordy a ryby braly, jako by se nechumelilo. A najednou skok, kdy ráno bylo v Praze minus dva stupně, škrábali jsme led z auta, a přes den malinko nad nulou. A do toho jsme se rozhodli si jet zachytat. Tedy já byl napřed sám v pátek na stojáku, kde se mi za pět hodin podařilo přemluvit čtyři cejnky a další dva minizáběry jsem neproměnil a jeden mi spadl cestou, a v sobotu jsme si vyjeli s klukama na Vltavu. Chytal jsem na dva proutky, záběry byly velmi jemné, že jsem musel vyměnit špičky za nejjemnější půlky, abych je vůbec viděl a na jednom proutku jsem krmil menším krmítkem, na druhém jsem zkoušel nekrmit a později jsem zapojil svůj „chemický“ kyblík. Krmení jsem zvolil červeného kapra od Sensasu, kmen šestnáct, dole desítka návazec mimetix, na háčku jsem točil barvené červíky, pařenou houstičku, hnojky, kukuřici a burizony. První hodinu a půl se nic nedělo, teprve až jsem vzal do ruky svoji chemii a začal experimentovat, tak se mi podařilo několik ryb přimět k záběru. Zkoušel jsem toho hodně, ale asi nejlepší bylo kápnout kapičku ultra esence, dipu nebo posilovače na červíky, nebo kousíček houstičky,  bohužel každá ryba byla na jinou příchuť od česneku, přes švestku, anýz, vanilku, med, až po hrozné smrady jako butirik, játra, kill krill a podobně.

 

 

V sobotu ráno jsme to nějak překombinovali, snad aby nám nikdo nezasedl místo, které jsme si vyhlédli (jsme blázni, kdo by tam v té kose byl!!!) a najednou bylo půl šesté ráno ,Honza stál u mě před domem a měli jsme naložené auto během minuty, a nebylo ani půl sedmé, všude tma jako v pytli a my stáli na břehu Vltavy, nikdo nikde, kosa jako v ruském filmu a museli jsme čekat do sedmé hodiny. Teprve se začalo trošku rozednívat a než jsme protahali očkama vlasce, namíchali krmení a nahodili si, bylo půl osmé. Museli jsme se pořádně nabalit, trošku foukal velmi studený vichr, ale nic se nedělo. Jen jsme vyplašili hejno kormoránů od snídaně, důkaz, že tu ryby jsou.

Peťas dorazil dvě hodinky po nás a opravdu o nic nepřišel. Sice přestalo foukat a dokonce vylezl i puňťa, ale voda byla jako začarovaná, nikde se neudělalo kolečko, nic nelovilo, nic neskákalo, skoro jako by to byla mrtvá voda a teploměr ukazoval dva stupínky nad nulou. Ale my víme, že tady ryby jsou, jen se jim nechce papat, asi tušily, že něco přijde. Po dalších dvou hodinách jsme dali hlavy dohromady a rozhodli se změnit místo a jet kousek nad jez na hloubku, a jak se říká, změna místa, ryba jistá, jsme se i přesunuli. Jenže to ničemu nepomohlo. Začalo se podstatně měnit počasí, zatáhlo se, začal opět foukat silný ledový vítr a podle předpovědi se na nás hnala sněhová vánice. Počkali jsem do tří a jen jsme stačili zabalit, začalo sněžit a sníh poletoval celou cestu domů. Krásně jsme se vyvenčili, ale bohužel se nám nepodařilo udělat záběr a tak jsme vystřihli krásnou nulu.

Prostě nemůže být každý den posvícení….

 

5 thoughts on “Zpráva od vody – aneb jak jsme si „cvrnkli“ nulu

  1. Klucí bambulatí nic si z toho nedělejte na Labi a Jizeře situace stejná, akorát pěkná zdravotní procházka na velmi čerstvém vzduchu.

  2. Pánové, smekám, máte můj obdiv. První web, kde někdo, kdo umí a chytá pěkné ryby, přizná, že taky nic nechytil. Opravdu jste mě dostali:-)

  3. V úterý jsem byl odpoledne od 15 30 do konce na Kyjáčku dva kapříky a několik cejnu super počasí☺

  4. Zdravím Jirko a díky za hezkou reportáž!
    Dorazil jsem z východu a říkám si, co dělá Vltavěnka….. A ono ejhle- vyčerpávající odpověď!
    V týdnu se stavím pro krmení a dodatečné info.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..