To počasí se asi opravdu zbláznilo, dnešek byl jak vymalovaný, celý den nádherně svítilo sluníčko, a kdyby občas nefouknul studený větřík, řekl bych, že je konec září nebo začátek října. Taky všude po republice padaly teplotní rekordy. Sice ráno bylo kousek pod nulou a musel jsem škrábat auto, ale jinak kdo zůstal doma, pěkně prohloupil.

I ryby se chovaly úplně jinak, než se od nich v prosinci očekává. Místo malinko krmení a jemného šití, kdo chtěl chytat, musel fedrovat a fedrovat a fedrovat. Během osmi – deseti větších košíčků najelo hejno cejnů a bylo zapotřebí ho udržet krmením, jinak cejni vyzobali papání a jak přijeli, tak zase odjeli. A cejni byli tak při chuti, že kapříci neměli ani šanci se dostat ke krmítku.

Můj první záběr byla hokejka pár sekund po dopadu, že jsem sotva stačil lapnout po klacíku a protože byla ještě mlha a nebylo vidět na vodu, neměl jsem šanci vidět hejno potápek, které se krmili mojí kukuřicí. Samozřejmě jsem jednu loupežnici lapnul za křidýlko a byl to na pikřík parádní tanec! Chvilku se potápěla, plavala ze strany na stranu, cákala křídlama a já myslel, že táhnu minimálně parník, až u břehu jsem jí viděl, v jejím závěsu plavaly snad všechny kačeny z Prahy a ten kravál! Kolemjdoucí si museli myslet, že jsem nepřítel zvířátek číslo jedna.

Dneska bylo asi úplně jedno, jaké kdo použil krmení, jestli je dole desítka vlásek s osmnáctkou háčkem a jestli mám dva červíky nebo čtyři. Jakmile do naházené hromádky najelo hejno cejnů, byl to docela koncert. Tahali jsme jednoho cejnka za druhým a jako by si z oka vypadli, byl jeden jako druhý. Bohužel ani jednomu z nás nepřišel záběr od kapříka, ale řekl bych, že se kapříci neměli šanci vůbec ke krmení dostat.

 

Celý den jsme se bavili a tahali jsme ryby jako o závodech, svítilo sluníčko a byla to nádhera. Peťas si vzal nové klacíky od Kevina Nashe a zkoušel je pořádně zajet. Vsadil na malé peletky, kuličky, boostry, dipy a různě kombinoval boilie, míchal příchutě, ale kapříkům se na jídelníček nedostal, i když to od něj kolikrát vonělo jako z pekárny o vánocích.

 

 

Bylo tak nádherně, že jsme ani nepostřehli, jak rychle to uteklo. Zase další parádní den s kamarádama na rybách. Tak zase za čtyři dny.

Takový jsou na Kyjáku jen o Vánocích.

nádherný západ

 

2 thoughts on “Zpráva od vody – Kyjáček”

  1. Jiřino, ty si nezmar a závidím ti ten tvůj elán a čas na ryby. Mimochodem, parádní fotka. Jo, a přestaň ubližovat těm kačenkám…….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..