Rybářský kroužek Kobylisy na Malé říčce ve Stromovce

Využil jsem ředitelského volna a následných prázdnin, a šel dětem ukázat plavačku v praxi.

Bohužel se nám hodně snížila možnost, kam by se dalo jít, protože většina Pražských velkých „louží“, jako je Hostivařská přehrada, Kyjský rybník, nebo Džbán, má zákaz krmení. A jít někam se splávkem, kde se nesmí krmit, je hodně špatně. To by nebavilo ani mě, natož děti. A tak asi nejlepší volba byla Malá říčka ve Stromovce. Není to nijak daleko, dobrá dostupnost autem i případně MHD, slušně zarybněno bílou rybou, hlavně dostatek prostoru pro plavanou a to nejdůležitější, smí se krmit.

Namíchali jsme s dětmi krmení, naučili jsme se správně napichovat červíky, ukázali jsme si, jak sestavit udičky, aby se nám při náhozu nemotaly, dobře vyvážit splávek, rozdělit broky, a to hlavní, krmit tam, co chytáme. No a protože se nám do docela podařilo, chytali jsme i ryby. A tak jsme si mohli parádně prohlédnou cejnky, plotičky, skaláčky, perlínky a ouklejky.

To je potom jiná, když vše uděláme správně a ryby nám krásně papají. Ukázali jsme si, jak se musí namočit ruka, když si chceme sáhnout na ryby, abychom z nich nestrhli ochranný sliz, a jak se správně drží ryby nad podložkou, nebo kyblíkem s vodou, abychom rybám neublížili. Jen to vázání háčků nám ještě moc nejde….

Počasí nám přálo přímo ukázkově, sice občas fouknul větřík do zad, ale co více si přát na to, že je vlastně konec října. A tak jsme si užívali s „kámoškama rybama“….

Tak zase někdy příště u vody…a teď honem zpátky do lavic, abychom mohli něco udělat s tím vázáním háčků…

 

Příští úterý jsme zase ve škole a Rybářský Svaz vydal moc hezkou knížku pro děti…ta nám samozřejmě nesmí chybět…

Ale co je to platné, naučit se to prostě musíme….a tak vážeme a vážeme…Je parádní sledovat, jak to holkám jde lépe, než klukům, ale to se poddá…

Tak zase v úterý PERUN

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..