Vánočňák je doma…mise splněna na 100%

 

Honba za vánočňákem 2.

Vůbec mi to nedalo, a abych potvrdil tradici minimálně deset let dozadu, MUSÍM si svého vánočňáka chytit, né koupit. Jasně, že všechny ryby pouštím, ale na Vánoce k nám již tradičně přijedou Honzíkovi děti, Kubík a Natálka, a hlavně malý Kubík musí mít toho kapříka ve vaně. Živého. Jednak, abych dostal od ženy za uši, že ho k němu pouštím, jednak abych dostal za uši, že ho nechám si s ním hrát, ale hlavně že se Kubík s ním i koupe…ve studené vodě…a jasně, že může nastydnout…to mi dělá nejvíc dobře….ale tohle prostě nikdy ženský nepochopí… Jenže všechno je tak nějak proti. Po sněžení a velmi silných mrazech přišlo náhlé oteplování, navíc pustili na mojí oblíbené Vltavě vodu, kdy ještě chytatelných plus mínus sto kubíků se náhle změnilo na sto šedesát, což je úplně podpásovka, do toho tání, takže sněhovka.,….navíc hned po náhozu obalená udice bordelem…Prostě musím rychle něco vymyslet…Po dvou vycházkách na Vltavě je mi jasné, že to bude letos ještě zajímavé drama….A čas rychle letí….

Naštěstí mi přál k vánocům kamarád, který má na Slapech maringotku a tak mě pozval na ryby. Abych to upřesnil, slíbil jsem mu, že nikde nezveřejním, kam jsem jel, ani  žádnou fotku, což jsem slíbil i dodržel. Kluci tam tráví celý rok a pravidelně si z loďky na jednom místě  krmí kapříky. Je to krásná pláž a chytáme tak podle mě z nějakých plus mínus sedmi metrů, navíc písečná pláž, takže žádná vázka. Nezáleží na montáži, ani na délce návazce, jen prostě kukuřice. Nic víc, nic míň. Tím oni krmí a to kapříci akceptují. Tedy samé kapříky plus šedesát, což mě bohužel naprosto nezajímá, protože Kubíkovi do vany potřebuji maximálně kapříka kolem 55cm. Ale ten nahoře při mně stál, protože ze sedmnácti chycených jeden takový opravdu přišel!!!! Jediné minus je, že to mám od auta takových dobrých skoro kilometr….

Tady bude velmi zajímavé si zachytat anglána, což jsem klukům slíbil, že je na jaře naučím na oplátku…Vezmeme s sebou kameru a to bude paráda točit. Tedy jestli to na jaře půjde tak, jako dneska. Abych řekl pravdu, tak jsem tomu při desátém puštěném kapříkovi plus šedesát nevěřil , že by mohl přijít nějaký ten vánočňák. Ale přišel….A to jsme měl ještě jeden den do vánoc k plusu….

Tak zase příště PERUN

JO

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..