Letošní poslední rozlučka s Vltavou

                                                                                             Vánoce jsou šťastně za námi a do Nového roku zbývá chvilička.

To je přesně ten čas si jít naposledy zachytat a rozloučit se pro tento rok s kámoškama rybama, a s vodou. A kdyby se náhodou povedla nějaká bonusová parmička, to by byla paráda! Nepředpokládám, že u vody bude nějaký nával, většina lidí teď shání pyrotechniku a alkohol na oslavu, a tak nemusím nijak spěchat. Důkazem jsou našlapané obchoďáky a přeplněná parkoviště, jako kdyby měl být zítra konec světa. Samozřejmě volím Vltavu a cílím na větší ryby, tak nejdu pod osmnáctku fluorocarbom, co kdyby…

Beru si s sebou kukuřici, barvené červíky, pařenou houstičku, pár různých foukaček na přizvednutí ze dna a krmení slaného černého Sensas cejna napůl se sýrovkou. Přidal jsem ještě trošku anglické vločky, trošku PV1 a trošku kouřivé hlíny. I háček volím raději desítku, aby se na něj vešlo alespoň osm červíků.

Voda letí tak na osmdesátku krmelec, a tak si jedno místečko klipuji, a posílám tam na začátek deset krmelců. Druhý klacík úmyslně posílám pokaždé jinam, to abych zjistil, jestli ryby reagují na krmení, nebo ne. Klasická půl hodinka, a první záběr, mrmláček. Sotva ho pouštím, druhý záběr, zase z krmeného místa a parádní souboj, kde mi královna řeky nedá ani milimetr zadarmo. Opatrně jí fotím a honem s ní zpátky do jejího království. No paráda, přišla se se mnou rozloučit!

Další půlhodinku se nic neděje, a tak jsem si myslel, že mám pro dnešek vybráno. Ale najednou hokejka jako v létě, a druhá královnička se přišla rozloučit. No paráda, to je krásně na světě!!!

Znovu tedy přikrmuji a posílám do vody dalších šest krmelců, poslední dva plné živého. A jen jsem to udělal, přišla třetí!!! No to jsem ani nečekal. Prostě paráda. Jsem šťastnej…

Sedím ještě další dvě hodinky, ale už jsem měl záběr jen od plotice a cejna. Balím naprosto spokojenej. Byl to parádní rok. Doma mě čekala prima bašta.

Tak zase příští rok

PERUN!!!

A PŘEJI VŠEM VŠECHNO NEJ NEJ NEJ V NOVÉM ROCE A AŤ VÁM TO KOUŠE!!!!

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..