Zarybnění Písková Lhota – Jeseter KAREL 33kg – FOTO VIDEO

PÍSKOVÁ LHOTA (411 983 )  – CELOROČNÍ MIMOPSTRUHOVÝ REŽIM. 

PŘIDÁVÁM PÁR FOTO ZE ZARYBNĚNÍ, fajn zážitek, jsem rád, že jsem vytáhnul kameru a jel se na tu parádu s Romanem podívat.  

Tak to je Karel a váží 33kg. Co dodat snad jen že „Máte šanci“  🙂 

 

No a kromě Karla, přibylo i cca 20 kousků 15kg+ 

Sympatická Alena Vlčková, 

se zhostila funkce moderátorky, a s profesionální přehledem dala rozhovor freestylové reportáže na první dobrou. Roman se zmocnil druhé kamery a repka byla hotová dřív než si řekl švec..

Tak doufám, že se bude líbit. S Alenou, malým Lexíkem a Romanem se budeme do budoucna potkávat u vody častěji.

 

 

No, a už se to tam hrne 🙂 není to nádhera!


Info o revíru.


 

Důležitá pravidla: Někdo si řekne že přísné, buzerace atd. ale za 25Kč/den! Na soukromáku je mnohem větší omezení a stojí to 20 x až 40x více. Za mě tyto pravidla jsou v dnešní době již běžným standardem.   

Upřímně bych si takto představoval něco jako Klubové vody v ČR. Nic drahého, poplatek symbolický, čisto, uklizeno, zarybnění nadstandardní. 

Pravidla k odlovu ryb ve vodních plochách v režimu rybníkářství (411 983 ).

Úlovek kapra od 60 cm (včetně) se musí okamžitě bez prodlení vrátit. Horní míra u candáta obecného je 70 cm. Horní míra u štiky obecné je 80 cm. Okoun říční a všechny druhy jesetera je možno lovit pouze v režimu CHYŤ A  PUSŤ, kdy úlovek těchto druhů ryb musí být okamžitě bez prodlení s největší šetrností vrácen zpět do vodní plochy. Nejmenší lovná míra síha marény a síha peledě je stanovena na 40 cm a denní lov je omezen na 3 ks. Minimální velikost nástrahy při lovu na rybku a její části je 15 cm, to vše za použití pouze jednoháčku. Je zakázán lov z lodě, používání zavLžecí lodičky. Zakrmování je povoleno rukou, prakem, bombou, raketou, kobrou. Při lovu na položenou je zakázáno používat pletené kmenové nebo odhozové šňůry. Lovící je povinen se podrobit namátkové kontrole při odlovu včetně přístřešku, zavazadel a vozidla, a to rybníkářem pověřenou osobou k provádění kontroly.

Místenku opravňující lov dle denní doby lovu za poplatek 25 Kč získá lovící na základě odeslané SMS zprávy ve tvaru: HOPIS25 na tel. číslo: 90211. Potvrzující SMS musí být obdržena ještě před zahájením vlastního rybolovu, a to ve znění: „Místenka v rámci oprávnění k odlovu ve vodní ploše Pískovna. Platí pouze v den doručení SMS, cena je 25 Kč. Petrův zdar, ČRS SÚS.“

 

 

V době od 1. 5. do 30. 9.

 je na pískovně provozován 24hodinový rybolov. Místenku za poplatek 100 Kč získá lovící na základě odeslané SMS zprávy ve tvaru: HOPIS100 na tel. číslo: 90211. Potvrzující SMS musí být obdržena ještě před zahájením vlastního rybolovu, a to ve znění: „Místenka v  rámci oprávnění k  odlovu ve vodní ploše Pískovna. Platí 24 hodin od doručení SMS, cena je 100 Kč. Petrův zdar, ČRS SÚS.“ Osoba provádějící 24hodinový rybolov, tedy v době od 1. 5. do 30. 9., je povinna v době od 0.00 hod. do 4.00 hod. osvětlit místo lovu bílým, neoslňujícím světlem. Zakládání otevřených ohňů se pro tyto účely zakazuje.

 

 

Od 1. 1. do 28. 2. (29. 2.)

 je na pískovně povolen lov pouze na přívlač a umělou mušku. Lov přívlačí pouze na umělé nástrahy osazené jedním jednoháčkem. Maximální velikost nástrahy 7 cm. Lov na nástrahu zatíženou mimo nástrahu zakázán (dropshot, boční přívěs, sbirulino apod.). Zákaz vnadění. Při lovu na umělou mušku je povoleno lovit pouze s  klasickou muškařskou výbavou skládající se z  muškařského prutu, muškařského navijáku, muškařské šňůry a  návazce o  maximální délce odpovídající dvojnásobné délce používaného prutu, s  nástrahami v maximální velikosti 3 cm a osazené jednoháčkem. Je zakázáno používat jakékoliv zátěže umístěné mimo tělo mušky, stejně tak je zakázáno použití jakýchkoliv plovoucích zařízení, jako je kulové plovátko, splávek apod. Lov v tomto období je cílen na pstruha duhového a sivena amerického. Proto při ulovení jiného druhu dravé ryby (candát, okoun, štika) musí následovat její okamžité vrácení zpět do vodní plochy, kde byla ulovena. Lov je možný provádět pouze v případě, že vodní plocha není pokryta ledem. Je zakázán vstup a rybolov na zamrzlé vodní ploše. Přísný zákaz rozbíjení ledu. Při lovu musí být prut držen v ruce a nástraha aktivně vedena vodním prostředím. Místenku za poplatek 100 Kč získá v  tomto období lovící na základě odeslané SMS zprávy ve tvaru HOPR100 na tel. číslo 90211. Potvrzující SMS musí být obdržena ještě před zahájením vlastního rybolovu, a to ve znění: „Místenka v rámci oprávnění k odlovu ve vodní ploše Pískovna. Platí pouze v den doručení SMS, cena je 100 Kč. Petrův zdar, ČRS SÚS“.

Link na kompletní informace zde: 

https://www.crs-sus.cz/149/409/piskova-lhota

Link na formulář zde:

https://www.crs-sus.cz/121/formular-opravneni-k-odlovu

Tak to je pro dnešek vše, tak zase někdy – Ahoj Jetty 

Příště si řekneme něco o režimu rybníkářství.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..