Mezinárodní závod V4 Method Feeder

ZÁVODY TÝMŮ STÁTŮ V4

Protože se předchozí 2. ročníky závodu 1 ligy závodníkům velmi líbily, bylo o konání 1. ročníku mezinárodního závodu V4  Method Feeder velmi rychle rozhodnuto. Ve dnech 13. až 15. 10.  2023 zde odstartoval 1. ročník ZÁVODU TÝMŮ  Method Feeder V4, pod záštitou předsedy Středočeského územního svazu Dušana Hýbnera. 

Video ze závodu.

S titulky CZ, EN, nutné zapnout -PL a HU se připravuje

VIDEO OBSAHUJE TITULKY  MUSÍTE SI JE ZAPNOUT 

Rozhovory s účastníky závodu jsou Maďarsky, Polsky a Slovensky, video obsahuje kompletní titulky. Česky, pro překlad rozhovorů a hendikepované rybáře (se sluchovým postižením), dále v angličtině jako univerzální jazyk, ta se sice ještě upravuje, ale už je k dispozici, Maďarský a Polský překlad bude dodán později, chvilku to bude trvat. Video s vypálenými titulky CZ u rozhovorů, kde titulky nemusíte zapínat najdete na kanále TV SúS. ( je uvedeno níže ) 

 

S titulky CZ pouze u rozhovorů zapínat nemusíte jsou vypálené ve videu. 

 

 


Mediální partner Jetty na rybách a Fishmedia s.r.o.


Lokalita vodní plocha Písková Lhota


Pískovna slouží rybářům od roku 2020. Krásné jezero o rozloze 11 hektarů je místy hluboké až 6 metrů a leží necelých 5 Km od Poděbrad. Díky nadstandartnímu zarybnění se zde rybářské závody konají pravidelně.

 

Závod a rozhovory, moderovali  Erik Voltemar a Alena Vlčková.

 

Zahájení pátek 13.10. 2023 v 17:15

 

Start závodu – SOBOTA

Na sobotní losování jsme si museli přivstat, a jelikož se nám nechtělo vstávat, museli jsme trošku šlápnout do pedálů, abychom to stihli. Bylo to o chlup, ale nakonec jsme dorazili včas.

 

 


První kolo závodu bylo odstartováno zvukovým signálem přesně v 10 hodin dopoledne. Závodníci měli 5 hodin na to aby ukázali co opravdu umí. Do závodu šli s odhodláním a plným nasazením. Museli totiž bojovat nejen s vodou v pískovně, ale i s nepřízní počasí a především s nepříjemným větrem, který často dosahoval rychlosti okolo 70 Km za hodinu a výrazně ovlivňoval přesnost odhozů. Vždyť i stan ve kterém bylo zázemí pro všechny, přišel o část střechy.


Maďarsko


Favoritem byly týmy z Maďarska. MAROS feeder team, přijel ve velmi silné sestavě i když čtyřnásobným mistrem světa Free method Peterem Bakó! Nepřijel!

TEAM TOP MIX, kde jsou bratři János a Richard Petrovics spolu s  Ernó Kerekesem. Oba bratři mají letos vynikající formu a patří mezi hlavní favority závodu.

Z PROMIX feeder teamu dorazila opravdu mladá a ambiciózní elita v čele s Danielem Hasznosim, a členy Bálintem Tóthem, Dusánem Pentékem a Norbertem Megyéri .  Team v letošním roce obhájil 3. místo na mistrovství Maďarska.

 

 


Z POLSKA  přijeli největší hvězdy


TEAM akademiafeedera.pl, který vede Marcin Kubalak.

Dále FEEDER BAIT Team Bartoše Lelka. Bartoš je současně majitelem úspěšné firmy Feederbait. Je dlouholetým polským reprezentantem a medailistou z MS klubů v Portugalsku.

Jeho příkladné chování bylo oceněno cenou FAIR PLAY – kterou dodatečně udělil MEDIA TEAM, za sportovní chování. Lelka totiž kameraman přistihl doslova v negližé při tréninku na bedně Českého týmu Sarfix.cz. Soupeřům nezištně poskytl nejen vlastní zkušenosti, ale názorně jim i vše předvedl. To přirozeně vytvořilo pro jeho tým handicap. Jeho chování je příkladem pro ostatní, a v našich podmínkách takřka nevídané.

 

 

Nakonec jsme si od severních sousedů nechali ty nejznámější  SOLBAITS team, a jeho hlavní hvězda Přemek Solski.


Slovensko


BLINKER feeder team SK vedený Jánem Juričinem, majitelem prodejny Blinker fishing shop, který organizuje závody Method na Slovensku, Dorazil ve složení: Dezider Pougracz, Ján Juricin, Ludovit Mesároš, a vždy usměvavý sympaťák Zoltán Nagy.

SZENZÁL method feeder team přijel v čele s Oskarem Horvátem. Tento team je dlouhodobým účastníkem Method ligy a jeho členové se pravidelně umísťují na předních příčkách v závodech na Slovensku a v Maďarsku. Letos skončili třetí na domácím šampionátu.

Z Dunajské Středy dorazil také tým HALDORÁDÓ method feeder SK, vedený Peterem Rigó, Kluci  vyhráli poslední dva ročníky slovenské Method feederové ligy. V roce 2021 senzačně získali bronzové medaile na MS Free method v Maďarsku a na MS 2022 v Jihoafrické republice skončili na 6. místě. V sestavě Gábor Torjék, Péter  Rigó, Róbert Ravasz, Somogyi Jozsi.

 

 

 

 


Česko


HALDORÁDÓ method feeder team CZ pod vedením Tomáše Fyrbacha, zakladatele nejen tohoto závodu, ale i Method feeder ligy, současně je tým nominován i na letošní MS Free method ve španělské Valencii.


BS Method CZ v čele s kapitánem Pavlem Blehem, majitelem firmy BS Rybaření, která se zabývá prodejem rybářských potřeb. Jako druzí z loňské ligy se taktéž nominovali na MS.

SARFIX.CZ method feeder team je třetím do party, kteří se do závodu nominovali naprosto neuvěřitelným výkonem v posledním kolem v Method feeder lize, jenž je doslova vykopl na celkové 3. místo. Kapitánem je Michal Frič, který byl nominován na MS.

 

 


Některým Českým rybářům se až tak nedařilo, ale všichni bojovali statečně až do konce..


 


Neděle


Neděle byla především o velké změně počasí a voda plná krásných kaprů, se jak mávnutím proutku změnila na Stříbrný Karasov.  Nezamíchala jen stupnicí na teploměru, ale i pořadím na výsledkové listině.


Vyhlášení


 

 

1. místo Topmix Team HU

 

2. místo Promix Team HU

 

 

3. místo Sarfix Team CZ

 

 


 

Výsledky týmů

WP Data Tables

 

Sektory sobota

WP Data Tables

Sektory neděle

WP Data Tables

Výsledky jednotlivců

Bálint Tóth převálcoval celé startovní pole, Bartosz Lelek na druhém místě, Zoltán Papp na třetím.

Gratulujeme všem závodníkům. 

WP Data Tables

 

 

 

Video Karel

 


 

Tento jeseter SE JMENUJE KAREL. Váží 33kg. A je zřejmě větší než Dušan Hýbner. Bohužel se to zatím nepotvrdilo a ani se to nedozvíme, jelikož nám ho lovci ze Sarfixu nezměřili!  Je největší na Pískovně, a potřebujeme ho změřit.  Stále se bavíme o Karlovi. Ano.

V zájmu jeho zdraví a ochrany vypsala firma Tubertini – obchodní zastoupení pro českou republiku soutěž, která má účelně, kontrolovat jeho zdraví a přírůstky. Od vysazení byl historicky poprvé uloven členem týmu Sarfix.cz, kterému byla předána cena. Sice doma zapomněl metr, ale to nevadí snad to udělá někdo příště. Aspoň máte letos, ještě jednu šanci na výhru. Pokud nám Hýbnera, pardon Karla změříte.

 

A co na to šťastný lovec?

A to je z 1. ročníku V4 method feeder tým na vodní ploše středočeských rybářů  Písková Lhota vše.

Mějte ostré háčky a zase někdy příště, na rybách? U vody? Uvidíme, nechte se překvapit!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..