Hlášení od vody – letošní první z 1.ledna 2016

 

Většina lidí bere první den v roce jako svátek a vyspává po bujaré nočně-ranní oslavě Nového roku, nic proti tomu, o půlnoci si s rodinou také připíjíme, ale pro mě to je den jako každý jiný, jen s tím rozdílem, že se těším, až se konečně půjdu přivítat s kamarádkami rybami.

Dokonce chvilku po půlnoci začal padat sníh a tak to konečně vypadalo, že bude zima jaksepatří, ale dlouho se sníh neměl šanci udržet, protože už v jedenáct bylo plus čtyři stupínky, což mělo jen dvě negativa. Jednak se malinko zvedla a přikalila voda, což zase tolik nevadí, ale hlavně břehy kolem vody byly samé bahno a místama bylo sakra mazec se „neudělat“. Zmiňuji se o tom hlavně proto, že jsem původně chtěl strávit na rybách celý den a projít si hodně pěkných míst, ale podařilo se mi trošinku „sebou plácnout“, když jsem pouštěl pěkného tlouštíka, aby si moc neublížil, a tak jsem se musel jet domů převléknout (celý minulý rok jsem s sebou v autě vozil náhradní věci na převléknutí, letos jsem je poprvé nevzal – moje první chyba, dobře mi tak).

 

 

 

Ráno se mnou na první přivítačce a pouštění první letošní ryby byl Peťas, a na odpolední můj mladej. Peťasova první letošní chycená a puštěná ryba byla plotice, moje tlouštík a Honzíka duháček. Prošel jsem asi dva kilometry nádherné vody a skoro v každé tůňce jsme měli záběr, někde na první proplavání, někde až na druhé. Ryby jsou v parádní kondici, zdravé a braly jako o závodech, jen jsme na to museli přijít. Měli jsme s sebou tři nejzákladnější zimní nástrahy, a to pařenou houstičku, barvené červíky a hnojní žížalky, všechno parádně fungovalo, jen různé ryby chtěly různé nástrahy. Tlouštíci upřednostňovali kousek hnoječky s červeným červíkem, plotice zase pařenku s bílým červíkem, ale záběry jsme měli i na čisté červy nebo samostatnou housku, jen záběr přišel o trošku déle. Chvilku nám trvalo, než jsme přišli na to, že ryby nebyly u dna, ale ve sloupci, snad díky teplejší vodě a pak to byl koncert. Spláveček naprosto stačil do jednoho gramu s trošku silnější anténkou, dole tři bročky stažené k sobě, dvanáctka vlásek a šestnáctka červený háček byl top. První den na rybách, ráno ve dvou s Peťasem, odpoledne s Honzou a troufnu si říci, že jsme chytili dohromady určitě stovku ryb, což je na první letošní den paráda. Jo, kdyby to takto šlo celý rok!

Chtěl bych Vám všem popřát do Nového roku 2016 všechno nejlepší, hodně štěstí a zdraví a ať vám ryby berou po celý rok! Pokud nám zachováte přízeň, slibuji, že Vás budu na těchto stránkách i nadále informovat o všem, co se kolem vody děje, nebo bude dít.

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Hlášení od vody – letošní první z 1.ledna 2016

  1. Moc hezké stránky, jen tak dál! A přeji všechno nejlepší v Novém roce a hlavně zdravíčko.

  2. Pěkné stránky, blahopřeji a přeji všem všechno nejlepší v Novém roce, hodně zdraví a ať nám pořádně koušou!
    Janovák

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..