Na dnešek zase předpovídali hrozné vedro, ale přesto mi to nedalo, a jel jsem na svoji oblíbenou Vltavu vyzkoušet nové krmení, které mi už jednou zafungovalo. Vzal jsem si ještě litr bílých červíků, které jsem utopil a mám v úmyslu naházet základ krmítkem a potom jen dávat do krmelce slepené červíky s kamínkama. Uvidíme, třeba to ryby zaujme a já mám šanci si ověřit, jestli mi krmení opravdu píše.

Beru si jen velmi omezenou výbavu, protože bohužel podél celé Vltavy je cyklostezka a jdu docela slušný kousek od auta. Sluníčko pere nemilosrdně od časného rána, a sice se tu a tam ukáže nějaký mráček, ale déšť je v nedohlednu. Musím si pravidelně namáčet čepici, jinak bych se asi tím vedrem vypařil. Na cyklostezce je pěkně živo, ale u vody jsem zatím jediný blázen.

Zakrmuji asi deset krmítek na klipnutý flíček, potom plním krmelec lepeňáky a na háček dávám jednu kukuřičku s červeným červem. Během pěti minut první hokejka a tahám malou podoustvičku. Přehazuji podruhé a dalších pár minut druhá hokejka a cejnek. A je to tady, projela první loď, za ní druhá, třetí, potom nějací magoři se mi párkrát otočili v krmeném místě na vodních skútrech a je to včudu. Nevadí, znovu tedy zakrmuji asi deset krmelců, opět plním krmelec lepenými červíky a hurá, první kapřík se mi málem sebral prut. Jsem rád, že jsem se rybám trefil do chuti a že mi krmení funguje. Během dalších hodinky se vše opakovalo dokola. Zakrmil jsem, měl tři – čtyři záběry a lodě, znovu jsem tedy zakrmil, opět dva- tři záběry a zase lodě. No a tak pořád dokola. A aby toho nebylo málo, přidali se ještě turisti na lodičkách a závodníci s osmiveslicemi.

Vedro se stupňovalo a slepení červíci úplně vyschli a odlepili se od kamínků a v krabičce se mi uvařili skoro všichni ostatní barvení červíci. Provoz lodí se stupňoval, navíc mi došlo krmení a tak byl čas to pomalu zabalit. Nezachytal jsem zase tak špatně, tři kapříci, pět cejnků, dva jeseni, plotička, okounek a potvrdil jsem si, že míchnutý“mondial“ se“ senzou“ na Vltavě docela šlape, vedro nevedro. Naložil jsem rybařinu do auta a ještě se jel vykoupat kousek odsud do Berounky, kde byla hlava na hlavě a voda teplá jako kafe. Až na ty parníky, lodě a skútry to byl docela hezký den.

Tak zase příště

JO

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..