Vltava v Praze

mosty

Předpověď na dnešek byla celkem příznivá, od rána má svítit sluníčko, ale odpoledne se má přihnat déšť a na horách bude sněžit. Teplota v Praze má být kolem deseti stupňů, bude foukat vítr, odpoledne se zesílí a mohu potvrdit, že jim to dneska vyšlo skoro na puntík. Je všední den a tak nepočítám, že se najde nějaký můj kámoš parťák na ryby a tak si jako vždy hážu korunou, kam půjdu. Padá mi Vltava a já se rozhoduji, jak to provést, zvláště kvůli tomu odpolednímu dešti a napadá mě docela dobré řešení. Beru si s sebou jen tu opravdu nejnutnější výbavu, která se vejde do jednoho batůžku, autem se odvážím k Vltavě na parkoviště u metra, a rozhoduji se jít po vodě, kam mě počasí dovolí, tam sednu na MHD a dojedu zpátky k autu. A jak jsem řekl, tak jsem taky udělal.

bageta

U benzínky si ještě kupuji jídlo, abych náhodou neumřel hlady, tedy spíš již tradiční rybářský oběd. Bagetu, pití a sušenku, vše ukládám do batohu a vyrážím po proudu. Krásně svítí sluníčko, i když občas pofukuje studený větřík.

batoh

Opravdu jsem velmi pečlivě vybíral, co s sebou, abych se netahal s ničím navíc, ale abych zase na něco nezapoměl a tak se mi to všechno včetně jídla a pití vešlo do tohoto malého batůžku. V kapse u sebe mám pouze papíry a foťák.

obsah

Mám tady opravdu všechno, co potřebuji. Proutek, navijáček, pár brček, broky, návazcový vlasec, háčky, podběrák, obůstek, nůžky.

drobot

Můj přítel Sergej Mezencev mi daroval moc hezký a praktický proutek v cestovní úpravě od Ruské firmy Volžanka. Ten proutek jsem si oblíbil, párkrát už jsem ho protáhl vodou, protože je naprosto universální, můžu na něj chytat plavačku, můžu s ním vláčet, můžu z něj udělat pikříka a to je obzvláště při takovýchto pochůzkách velmi praktické. Rozhoduji se pro brčko.

splávek

Přeci jenom trošku fouká větřík a jak jsem koukal na vodu, docela to i letí, tak si vybírám silnější anténku, abych mohl splávek pouštět kousek dál a dobře viděl záběr.

broky

Torpilky jsem s sebou nevzal, abych netahal nic navíc a tak vyvažuji splávek několika většími bročky a dolu dávám klasický kopírák.

háčky

je hodně čistá voda a tak ani s výběrem háčku se moc nemažu,(forpasovník jsem opět z důvodu odlehčení z batůžku vyndal), volím červenou „dajvičku“, navazuji dolu forpásek z „mimeťáku“ a jdu si konečně nahodit.

ouplav

Prochytávám každej ouplávek a mám s sebou pařenou houstičku, barvené červíky a hnoječky a kombinuji to mezi sebou a zkouším přijít, co jim bude dneska chutnat.

tlou

Konečně jsem se dočkal záběru, hladový tlouštík zhltnul pařenou houstičku, zavřenou červeným červíkem a trošičku mě rozehřál. Vždyť bylo na čase.

pařenka

Jsem rád, že se mi vyplatilo si ráno přivstat a před odjezdem napařit houstičku. Ještě jsem ji trošku navoněl anýzem, tedy přidal jsem do vody trošku anýzového aromixu od sensasu, to dělá rybám moc dobře.

koska

Stačí si jen nůžkami odtřihnout podtřebnou velikost, napíchnout ji na háček a zavřít červeným červíkem(ty nůžky mám jen pro fotku, samozřejmě to jako každý koušu…)

voda

Jak jdu podél vody, vidím spoustu nádherných ouplávků, ale bohužel i hodně kormoránů. Ty mrchy se ani nechtěly fotit, jen jsem se pohnul, odlétly mimo dosah mého foťáku.

tlouštíček

Jsou krásně vybarvení…

já

Sluníčko se pomalu schovávalo za mráčky, začalo docela slušně fučet a i teplota šla trošku dolů.

plotka

Ale rybám to nijak nevadilo, řekl bych, že jak se zhaslo, začali brát víc důvěřivěji.

krmení

V jednom pěkném, hlubokém ouplávku jsem se rozhodl vyzkoušet moje oblíbené krmení. Rozmíchal jsem půl pytlíku(nouzově v igelitové tašce) a naházel ho do vody. Chvilku jsem zkoušel plavačkovat a chvilku jsem to převázal na pikra.

tlouštík

Výsledek byl nerozhodně, jedna jedna.

oběd

Byl čas na oběd a tak jsem nechal nahozený pikřík a slupnul svoji bagetku.

sladká tečka

Po „dobrém“ obědě musela přijít i sladká tečka….

kormoráni

Tam úplně vzadu je mraky těch černejch parchantů…

větší

Pomalu se začalo zatahovat a přišly první kapky. Začínám tedy balit a chystám se na zpáteční cestu na nějaké MHD.

troja

Tak čau, Trójo, zase někdy…

krásný holky na koních

Cestou jsem potkal sličné strážkyně pořádku…

bordel patří do koše

Ještě uklidit po sobě bordel…

bláto

a trošičku si upravit boty, aby mě v MHD třeba nevyhodili?!

vodička

Tak čau, třeba zase zítra….

One thought on “Zpráva od vody – fotoseriál”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..