Jak se dá prohlédnout až na dno.

Je únor, včera napadl nečekaně sníh a ráno mrzlo, a bylo to takový nezvyk, že jsem šel k autu, dvakrát jsem měl namále, jen tak tak, že jsem sebou nešvihnul, jaká to byla klouzačka a tak jsem raději od jízdy autem upustil a vrátil se domů k počítači. Jak jsem se tak hrabal v souborech, které mám rozepsané, našel jsem něco, co se dá prohlížet právě v takových ponurných dnech a co se bude určitě líbit lidem, kteří sem chodí na ryby. Už několikrát jsem po tom chtěl sáhnout, ale nikdy nebyl ten správný čas, až  teď na to konečně došlo. Koncem roku 2014 proběhla na revíru 401017 Vltava 5 plánovaná oprava jezu a komory a z tohoto důvodu bylo nutné snížit hladinu řeky a to někde až na koryto. Dozvěděl jsem se to na poslední chvilku, ale nelenil jsem a osobně jsem prošel skoro šest kilometrů s foťákem a udělal asi tři stovky fotek, z kterých jsem udělal jen nejdůležitější sestřih. Shodou okolností jsem zrovna v těchto místech byl s vláčkou, tak první dvě fotky jsou opravdu pár dní před vypuštěním.

Auto jsem zaparkoval v Holešovičkách a tady jsem začal fotit, přešel jsem most Barikádníků, dal se podél řeky po proudu k Trojskému mostu, z něj sem udělal pár celkových pohledů, potom jsem pokračoval podél řeky až ke kanálu v Troji, šel jsem zpátky na Trojský most, přešel jsme na druhou stranu a šel proti vodě kolem mostu Barikádníků a až ke vtoku do Libeňských doků a zpátky k autu. Věnoval jsem tomu zhruba půl dne a myslím si, že sem chodí chytat spoustu rybářů, kteří si velmi rádi prohlédnou ten svůj flíček z jiného pohledu a můžou vidět, proč zrovna tam a tam trhají, nebo proč se právě tady a tady drží ryby.

Doufám, že jsem vám alespoň trošinku v tom ponurém dnu zvednul náladu, a vím, že je spousta takových nadšenců, jako já, kteří se rádi prohrabávají takovými fotkami.

 

3 thoughts on “Jak se dá prohlédnout až na dno.

  1. Hezké fotky, tento revír navštivuji velmi rád a konečně jsem si prohlédl, proč chytá jen můj levý prut a na pravý nemám záběr. Dobrý nápad a za mě dávám jedna!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..