Zpráva od vody – Vltava nad Prahou

Konečně se nám podařilo po dlouhých přípravách se potkat spolu s Fildou u vody. Rozhodli jsme se, že popojedeme kousek za Prahu a jelikož je všední den, nepředpokládali jsme, že by kromě nás ještě u vody byl jiný rybář. Dohodli jsme se jen na lehké výbavě a tak jsem si vzal jen pikříka, mačovku a boloňku. Cestou kolem vody bylo spoustu místeček, kde by se nám i líbilo, ale bohužel tam už seděl rybář nebo rybáři. Asi je vylákalo sluníčko, přesto že v noci bylo minus čtyři stupínky, ráno všude bílo, stojky byly zamrzlé, a přes den i přes sluníčko se teplota nevyhoupla přes plus pětku. Zajímavé, v pracovní době a tolik lidí…

 

Dojeli jsme až na Štěchovice a zalíbila se nám polozamrzlá zátoka – přístav jediné lodě a protože tu zatím nikdo nebyl, zaparkovali jsme tu. Já si namíchal svého oblíbeného červeného sensasáckého kapříka a na háčku jsem zkoušel barvené červíky, hnoječky, pařenou houstičku a malé peletky. Chvilku po zakrmení mi začala jít velmi slušně ryba a tak jsem se začal bavit. Záběry byly velmi jemné a opatrné a tak přišel ke slovu můj stříbřáček. Filda se ze začátku trošku trápil, protože se mu nedařilo trefovat velmi nepatrné záběry, ale zjemnil, zmenšil nástrahy a konečně se i on začal bavit.

 

Když jsem byl v nejlepším a ryby začaly reagovat do dvou minut od náhozu, kde se vzala, tu se vzala, přijela loď a zaparkovala přímo přede mnou a bohužel přesně v mém krmení. Sice oba strojníci hned odešli, ale ten rámus motoru a asi i trošku rozvířené dno ryby slušně vyplašilo. Musel jsem překlipovat o kousek blíž a trvalo mi, než jsem ryby zpoza lodě vytáhl na druhé krmné místo. Mezitím trošku fouknul studený větřík a občas se i zatáhlo.

Věnoval jsem se rybám a ani nepostřehl, že se místa kolem nás velmi slušně zaplnila dalšími rybáři, většinou chytajícími plavačku. Ještě asi hodinku jsem se bavili, ale potom se přihnal větší mráček, fouknul studenější větřík a tak jsme to docela spokojeni zabalili. Byl to další nádherný den na rybách a na to, že je studený únor, a má být všude zima, sníh, a led, to docela slušně bralo. Tak zase někdy příště.

2 thoughts on “Zpráva od vody – Vltava nad Prahou

  1. ..pěkně pěkně pánové…..s tím sněhem bych byl raději opatrnější,podle toho,co se na nás žene a co slibují meteočarodějové…závody o víkendu budou asi „drsný“ 🙂 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..