Konečně nám vyšel čas, že jsme si mezi prací a natáčením našli chvilku s Jettym a vyrazili na ryby. Počasí je nestálé, teplota se drží kolem pěti stupňů nad nulou a na dnešek předpovídali meteorologové silný studený vítr, což jim docela i vyšlo. Ráno mě Honza naložil před domem, cestou jsme se ještě stavili u benzínky na nezbytnou snídani a vyrazili jsme ven z Prahy podél Vltavy s úmyslem zastavit někde, kde se nám to bude líbit.

Bohužel dva dny před tím roztál všechen sníh, což se projevilo i na větším průtoku a ošklivé sněhové vodě, takže místa, která by se nám líbila, se díky silnému proudu moc feedery odchytat nedala a tak jsme nakonec skončili v prakticky prvním větším „ouplávku“ ve Štěchovicích. Ještě jsme chvilku přemýšleli o Slapské přehradě, protože v tomto ouplávku už sedělo asi šest rybářů, ale nakonec jsme  tu zakotvili. Rozmíchal jsem svého oblíbeného sensasáckého červeného kapra s troškou grosí plotice a troškou hlíny a chtěl jsem už vyzkoušet, jestli je čas na kukuřici, tak jsem ji trošku přidal jako zarážku.

Na jeden prut jsem zkoušel navázat průběžku, dolu jsem dal čtrnáctku vlásek, a jednu kukuřičku s červíky, na druhém prutě jsem chytal svého oblíbeného pátera s jedenáckou dole a červeným háčkem, kde jsme chytal klasické červíky. Honza postavil krmení trošku jinak, jako základ namočil sensasáckou grosí plotici a přidal jeden pytlík klasického sladkého cejna. Hned od začátku jsme oba chytali rozdílné ryby, já cejny a skaláky, Honza naopak tlouště, kteří zřejmě ty cejny nepustili do krmení, protože ho sice občas chytil, ale tloušti převládali. Foukal opravdu velmi studený vítr, že jsme občas museli být zabalení v kapucách, ale rybám to vůbec nevadilo. Bylo velmi důležité být přesný a krmit sice menším krmítkem, ale v pravidelných intervalech. Bylo mi líto těch několika rybářů naproti, kteří chytali na boloňky se splávkem, ale tahat ryby jsem je moc neviděl.

Občas vykouklo i sluníčko, ale převládalo zataženo a vypadalo to, že někde na horách sněží, protože ten vítr byl sakra ledový. Pokud jsme pravidelně a přesně krmili, ryby byly při chuti a tak jsem se docela slušně bavili. Kolem třetí mi došlo krmení a tak jsem si půjčil trošku od Jettyho a na to ryby okamžitě zareagovaly tím, že mě odjely z krmení a Honza začal chytat mezi tlouštíkama i oukleje. Na průběžku jsem měl za celý den tři záběry, od cejna, plotice a třetí jsem zrovna podebíral rybu, takže jsem ho prošvihl, takže průběžka dneska totálně prohrála. Na pátera jsem trefil až na jeden záběr, kdy jsem pro změnu zase podebíral rybu na druhém prutě, všechny záběry. Ale na obhajobu průběžky musím říci, že jsem úmyslně zvolil větší nástrahu v podobě kukuřice s třema červama a ryby  to dneska prostě moc nechtěly, zatímco na páteru jsem chytal jedenáctku mimetix s osmnáckou červeným háčkem a dvěma nebo třema barvenýma červíkama a to bylo to pravé ořechové. Parádně jsme si zachytali, vyčistili si hlavy a kolem půl páté spokojeni vyrazili k domovu. Tak díky, Vltavo, zase příště!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..