DĚTSKÝ NÁBOROVÝ ZÁVOD 2016

propozice

Datum konání : sobota 30.dubna 2016

Místo konání : Labe 19, Sedlčánky, revír 411051
(na levém břehu od výtoku Výmoly proti proudu)

Pořadatel:
Sekce LRU feeder při ÚSMP ČRS , MO ČRS Praha 8 – Kobylisy, MO ČRS Čelákovice – dozor RS

Hlavní sponzor.: firma BLACK BASS, dovozce a prodejce rybářských potřeb

 

 

Organizační výbor:
Hlavní garant závodů: Ouředníček Jiří
Technický ředitel: Eichler Jiří
Garant ÚSMP ČRS: Stejskal Miroslav
Garant SÚS ČRS: Bromovský Petr
Hlavní rozhodčí: Stejskal Miroslav
Jury: bude ustanovena před začátkem závodu z pořadatelů a řad prvoligových závodníků. Čestní hosté: funkcionáři a členové MO ČRS Čelákovice a MO ČRS Praha 8 – Kobylisy

Popis závodu:
Závodí se ve dvou samostatných dětských kategoriích, děti do 10-ti let a děti do 15-ti let, závod trvá 3 hodiny (pořadatel může podle potřeby z důvodu nepřízně počasí apod. závod zkrátit.). Ryby se nepočítají, ale váží 1gram = 1bod. V každé kategorii vítězí ten, kdo dosáhne za závod nejvyšší váhu.

Popis závodní tratě:
Labe 19, levý břeh, cca 80m od soutoku s Výmolou proti vodě- v délce podle počtu přihlášených, cca 1,5km. Výskyt všech ryb cejnového pásma (plotice, cejn, cejnek, bolen, kapr, karas,lín, ouklej, okoun, sumeček americký, sumec atd.) Hloubka 2-5m, šířka toku 80 -110m.

Časový harmonogram:
Pátek 29.dubna 2016
Povolený trénink na závodní trati po celé délce, platí přísný zákaz ukládání ryby do vezírků!!!

Sobota 30.dubna 2016
07:30 – 08:00       Sraz, prezentace
08:00 – 08:15       Oficiální zahájení závodů
08:15 – 08:30       Losování
08: 30 – 09:00      Přesun k sektorům
09:00                     1. signál – příprava
09:00 – 09:55       příprava
09: 55                    2. signál – hlavní vnadění

09: 55 – 10:00      hlavní vnadění
10 : 00                   3. signál – začátek závodu
12:55                     4. signál – 5 min. do konce závodu
13:00                     5. signál – konec závodu
13:00 – 13:30       vážení úlovků
14:00                     Vyhlášení výsledků, předání cen

 

Přihlášení do závodu:
Přihlásit se můžete telefonicky na číslo +420 603 857 519 – Miroslav Stejskal, e-mailem: mirek.stejskal@seznam.cz

 

STARTOVNÉ NIKDO NEPLATÍ !!!!!!!!

Pravidla závodu:
Závod probíhá podle rybářského řádu, zákona 99, prováděcí vyhlášky 197 a ustanovení Závodního a Soutěžního řádu sekce LRU feeder, v platném znění pro rok 2016, s níže uvedenými úpravami:
Nástrahy, návnady a způsob vnadění.
1. Celkové množství návnad není nijak omezeno, je doporučeno mít maximálně jeden 17-ti litrový kbelík.
2. Celkové množství živých nástrah není nijak omezeno, je doporučeno mít maximálně 1 litr
3. Závodníci mohou vnadit podle svého uvážení při základním vnadění (5min., dle časového rozvrhu) a to koulemi o max.velikosti tenisového míčku, při vlastním závodě se může vnadit koulemi vytvořenými z takového množství, které se vejde do sevřené dlaně. Při vnadění je povoleno vnadit rukou, katapultem nebo pouze krmítkem, apod..
K účasti na závodě nejsou nutné žádné doklady. Platí, že za přihlášené děti stále nesou plnou odpovědnost rodiče a doporučuje se, aby s dětmi do 15-ti let byl přítomen rodič, nebo jiná osoba starší 18-ti let.
4. Je doporučeno mít vyprosťovač háčků (pean, obůstek), jednu jakoukoliv nádobu na krmení, delší podběrák a vlastní vezírek, který musí být pokud možno po celou dobu závodu minimálně z poloviny ponořen ve vodě z důvodu šetrného zacházení s rybou.
5. Závodník nemusí čekat na časový harmonogram, ale může se jít okamžitě po vylosování připravovat do svého sektoru.
6. Do sektoru závodníků do deseti let mohou vstoupit i jejich rodiče, pomocníci, doprovod, a mohou dětem pomoci s přípravou, mícháním krmení, navázáním prutů a podobně. Během závodu ale nesmějí pomáhat s nahazováním, zdoláváním či podebíráním ryby (výjimku tvoří děti předškolního věku). Mohou pouze rozmotávat pruty, navazovat, nebo domíchávat krmení, avšak krmit si už musí děti sami.
7. Do sektoru závodníků do patnácti let mohou vstoupit i jejich rodiče, pomocníci, doprovod a mohou dětem v přípravě pomoci navazovat prut, míchat krmení a podobně, ale během závodu už mohou pouze navazovat zamotaný prut, nic jiného není dovoleno.

Pořadatel upozorňuje, že každý závodník se zúčastňuje na vlastní nebezpečí a odpovídá za škody jím způsobené a jemu způsobené, musí dbát na pořádek ve svém okolí a po skončení závodů je povinen své místo řádně uklidit a to včetně odpadků, lahví a různého dalšího odpadu.
Losování:
Závodní úsek bude rozdělen do dvou sektorů podle počtů přihlášených. Losování proběhne v čase, podle časového harmonogramu a to nejdříve bude vylosována kategorie dětí do deseti let a následně dětí do patnácti let.

Hodnocení a bodování:
Každá kategorie bude vyhodnocena samostatně a první tři získají cenu v podobě poháru. Ceny jsou připraveny pro všechny startující děti. Bodují se všechny ulovené ryby, které budou na konci závodu zváženy. 1 gram = 1 bod CIPS.

Cesta na závodní úsek:
Příjezd z Prahy po staré Hradecké silnici č. 611, projet Horní Počernice, Nehvizdy, Mochov, odbočka doleva na Čelákovice silnice 245(v křižovatce je staré stříkací auto) a po pár metrech doprava na Sedlčánky až k soutoku Labe s Výmolou, kde je místo srazu.
GPS: 50°10’10.106″N, 14°47’41.296″E


Ubytování pořadatel nezajišťuje.

Drobné občerstvení na závodním úseku zajištěno.

Po dobu závodu slíbili pomoc dětem naši reprezentanti, ligoví a divizní závodníci a taktéž pokud bude potřeba, dětem půjčí svoje vezírky, dlouhé podběrákové tyče a pomůžou a poradí s krmením a montážemi, takže pokud vaše dítko nemá vezírek nebo dlouhou podběrákovou tyč, nezoufejte.

 

Všichni jste srdečně zváni!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..