Zpráva od vody Hostivařská přehrada

Přesto, že bydlím na Chodově a na tuhle louži to mám co by kamenem dohodil, jsem tu byl naposledy předloni, a to ještě s vláčkou. Voda je to krásná a velmi slušně zarybněná, posazená do celkem hezké přírody, ale pro mě je pasé, protože se tu nesmí krmit. Navíc se auto musí nechat na parkovišti, které je vyhlášené velmi častými vykradenými auty a navíc sem chodí spoustu rybářů, takže najít si slušný flíček je mnohdy pochodové cvičení.

Ale dneska mi to nedalo a vyrazil jsem na přehradu. Počasí se trošku umoudřilo, je kolem deseti stupňů, občas zataženo, občas foukne větřík a to je na ryby to pravé ořechové. Jen ještě nevím, jak mě to bude bavit chytat s feederovýma prutama bez krmení….Auto jsem zaparkoval raději na sídlišti jednu stanici autobusu před a popojel jsem MHD a ten kousek došel. Mám sebou v pouzdru jen dva klacíky, podběrák, židličku a jelikož předpokládám hodně zabahněné dno, tak jsem vzal spoustu foukaček, medovek, puffín, popek, peletek, cukků a podobně a samozřejmě jednu krabičku červů. Od autobusové zastávky to není zase tak daleko a kupodivu si můžu i vybrat velmi slušné místečko. Při zapisování revíru se ještě přesvědčuji, jestli náhodou nezrušili ten zákaz krmení, ale bohužel ne. Stejně s sebou nic nemám, protože jsem nechal všechno v kufru auta, aby mě to náhodou nelákalo.

Nahazuji jeden prut s klasickými červíky a na jeden budu zkoušet všechny ty plovoucí kuličky. Začínám klasickou žlutou medovkou. Rozhlížím se kolem sebe a přesto, že je normální pracovní den, jsem napočítal asi pětadvacet rybářů. Beru si dalekohled a sleduji, co kdo nahazuje, ale za celou dobu, co tu jsem, skoro nikdo nepřehazuje. Spíš se různě shlukují, povídají si, dokonce jedni hrají šachy, jiný řídí firmu telefonem na dálku, další si hraje s pejskem, další dva sledují hokej a řvou jako blázni, no paráda. Já různě měním barvu, velikost a tvar kuliček a válečků a zatím ani ťuk. Uběhla první hodina, několik rybářů se prostřídalo, ale jinak se nic jiného nestalo. To je bezva, tenhle feeder bez krmení, to mě tedy baví.

Uběhlo půldruhé hodiny a nepomohlo ani zkracování a prodlužování návazce, zmenšování háčku, různé montáže, prostě nic. Taky se dvakrát zatáhlo a malinko sprchlo. No, počkám ještě půl hodinky a balím to, tohle mě naprosto nebaví. Tahle rybařina je dobrá pro toho, kdo si chce v klidu oddychnout a nerozptylovat se nějakýma rybama….

Už už jsem sahal na prut, že ho sbalím a najednou světe, div se, záběr! Nějaké červenka plavalo kolem a ochutnala moje červíky. No vida, neodejdu s nulou, když na druhém prutě záběr, cejnek! Že by ryby konečně přijely i ke mně? A opravdu, další záběr, prostě ryby si daly svoje kolečko a připlavaly i ke mně. Během třetí hodiny jsem vytáhl asi patnáct rybiček a zaznamenal jsem, že se všude přede mnou ukazují kapříci na hladině. Ukousl jsem návazec a prodloužil ho na metr a půl a ono to zafungovalo. Stačila Kučerovic popka s dvěma červíkama, a jak jim to šmakovalo. Dvě minuty, záběr a první kapří miminko je v podběráku. A za ním druhý kapřík, třetí…Najednou mě odcházení přešlo a začal jsem se bavit, a bez jediného gramu krmení. Zajímavé, ale rybáři kolem nemají záběr, že by to bylo tím dlouhým fousem. Asi ano, protože chytám jen na jeden prut. Abych si to ověřil, koušu klasický návazec i na druhém klacíku a navazuji fous metr a půl. Nahazuji a opravdu jsem na to přišel, i když před tím jsem tu neměl ryby. Ale jen nevím, jak je udržet, když se nesmí krmit.

Chytám kapříky, ale vůbec se mi nelíbí, jsou takoví mdlí, ne moc hezky vybarvení a mají na sobě různá zranění. Ale zase o to více bojují, řekl bych dokonce víc, než někde na řece. Další hodinku a půl se bavím s kapříkama a já měl šanci vyzkoušet různé příchutě popek, asi nejvíc jim chutnalo máslová hruška a česnek, naopak jsem nic nechytil na klasickou medovku. Jak kapříci najeli, tak zase odjeli o dům dále, záběry ustaly a co jsme si, to jsme si. Na hladině tu a tam třísknul nějaký dravec do rybiček a zase se zatáhlo a trošku sprchlo. Balím, tentokrát doopravdy a najednou hokejka a candátek, na peletku! Loučím se s vodou a zase někdy za tři roky, sice jsem chvilku chytal, ale nemohl jsem to nijak ovlivnit a to mně naprosto nebaví.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..