Feederové montáže 3

Feederová montáž 3 – Koncová pevná montáž

dlouhý fous na páteru
na řekách, jako je Labe funguje návazec hodně přes metr

Jedna z nejjednodušších klasických feederových montáží, při které nám stačí použít jeden obratlíček. Tentokrát je delší návazec s háčkem veden ze spodního očka obratlíku, zatímco kratší návazec s krmítkem jde z horního očka obratlíku. Pro zjednodušení a lepší viditelnost jsem nabarvil kmenový vlasec modrou barvou, návazec s háčkem červenou barvou a návazec ke krmítku černou barvou. Snažíme se dodržovat, aby návazec ke krmítku měřil jednu třetinu a návazec s háčkem dvě třetiny délky. Vždy by montáž měla být odstupňována směrem dolů průměrem nebo nosností vlasce. Například kmenový vlasec s průměrem 0,20mm, vlasec ke krmítku 0,18mm a návazec 0,15mm, nebo kmenový vlasec 0,16mm, vlasec ke krmítku 0,14mm a návazec 0,11mm a podobně. Obratlíček se dá navázat několika způsoby, buď klasicky, jako když navazujeme háček, nebo jako když přivazujeme woblera. Lze použít i klasicky zakončení smyčkou a jednoduše protáhnout smyčku koncem.

 

 

ryba mont
pevná montáž v akci

Můžeme si pro snadnou výměnu různých zátěží krmítek navázat před krmítko ještě karabinku, abychom nemuseli vlasec při výměně stále měnit.(viz obr2). Při chytání například na Labi, kdy je potřeba mnohdy hodně dlouhý návazec přes metr, si pomůžeme tím, že navážeme například 80cm. Trošku silnějšího vlasce, než je návazec a zakončíme ho smyčkou, v které jednoduše vyměníme návazec pouhým protažením.

 

 

 

 

páter s cejnem
v jednoduchosti je síla

Při chytání na tuto montáž musíme počítat s tím, že hlavně na řekách nám ryba ochutná naši nástrahu a sama si píchne háček do tlamy. Proto je dobré mít seřízenou brzdu navijáku, abychom rybu nevyřízli. Taktéž dáváme pozor při záseku, zpravidla jen zvedneme prut.

 

 

JO

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..