Dlouho jsme plánovali náš společný výlet k Myronovi na chaloupku, až to konečně klaplo. Mirda má chalupu kousíček od soutoku Lužnice a Vltavy a to jsme si nemohli nechat ujít. První den jsme byli s Jettym na Lužnici a trošku jsme si zafeederovali, mezitím Mirda fotil kamarádoviu svatbu, a druhý den jsme hupli do kalhot a vyrazili řekou s vláčákáma. Lužnice je nádherná řeka, a všude, kde jsme byli, se dala brodit. Jen počasí nás trošku zaskočilo, od rána pralo sluníčko a byly takové tropy, že jsem byl chvilkama moc rád, že jsem skoro po krk ve vodě.

Bohužel to mělo velký vliv i na ryby. S feederem jsme si poradili, to zase takový problém nebyl, ale dravci lovili celý den, ale prakticky brali jen dvě hodiny ráno a dvě hodiny před setměním. Asi nejčastěji lovená ryba na feeder byl cejn nebo skalák, na přívlač tloušť. Jak vylezlo sluníčko, řeka se parádně prosvítila a ryby stratili k našim nástrahám důvěru. Museli jsme pařád improvizovat a nakonec jsme museli vyměnit konec za metrový návazec z čistého fluokarbonu, ale i tak nebylo vůbec jednoduché ryby přesvědčit.

Strávili jsme spolu nádherný víkend uprostřed překrásné přírody, pobavili jsme se, něco jsme i pochytali a viděli zase kousek trošku jiné řeky. Bohužel to uběhlo jako voda a všichni tři musíme zítra do práce, ale loučíme se a odjíždíme šťastní, spokojení a příjemně unaveni. Škoda, že je to pro nás trošku z ruky. Ale třeba si to zase někdy zopakujeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..