Jsou chvílema opravdu úmorný vedra, a občas se mi stane v těch vedrech, že si vyberu místo na rybaření, spíš podle stanoviště a upřednostním stín nějakého velkého stromu, než ryb ve vodě. A tak být celý den ve stínu je prostě doslova luxus.

Z vedra vás napadnou, nebo teda aspoň mě celkem nesmyslný místa kam jít na ryby a ještě k tomu s feederem a do takového „frčáku“ sám jsem nad tím kroutil hlavou jestli, už třeba nemám z toho vedra úpal a neblouzním.  Sednout si na potok kde je s bídou 40 cm vody s feederem je celkem směšné.  Nejdřív se mi moc nechtělo, ale kam jít v sobotu ve 12 hodin, bohužel jsem musel být do 11 hodin v práci, a nikde ani mráček, moje původní místo ve stínu na hlavní toku bylo obsazené. Nakonec jsem se přemluvil a hurá na potok, jen jsem si říkal, že jestli mě tam někdo uvidí, bude si myslet, že jsem se z toho vedra určitě zbláznil. V klídku jsem si vybalil a nahodil pruty, červi se mi začali kuklit vedrem a nic se nedělo. Asi po 10 minutách jsem si sklopil židli a říkám si hlavně, ať mě tady nikdo nevidí nebo mě klepne.  Jen jsem si to pomyslel a na chvilku zavřel oči, začala pomalinku cvrkat kroková brzda. Jen jsem si povzdech zase nějaká větev, budu to muset přehodit a líně jsem se natáhnul po prutu. Chytil prut a naviják za cívku a pomalu ho zvedl v tom okamžiku ryba zabrala tak vehementně, že mě to zvedlo ze židle a né že koukám, ale doslova čumím jako blázen co se to děje. Asi jsem v tu chvíli vypadal jak „tajtrdlík“ s vyvalenýma očima. V proudu se převalil nádhernej touštík měl asi 60, naprosto nečekaná ryba, adrenalin se mi zvedl tak, že mi bylo jedno, jestli je vedro nebo ne a po chvilce byl v podběráku. Nějak jsem ani nečekal, že bych tady chytil tak krásnou rybu, foták v autě, auto 50m koukám na něj a říkám si „ tak mazej určitě tady nebudeš sám chytím si na fotku jinýho.“ Zmizel ani nevím jak, dalšího tak velkého jsem už ten den nechytil, ale to už tak chodí jednou, jsme jeli někam do Litoměřic na Labe s Jirkou. Labe strašně frčelo a 200g olovo plavalo jak korkovej špunt, ale když už jsme tam byli tak proč to nezkusit. Při druhým náhozu chytil Jirka z propadu kapra asi 55cm. To jsme byli natěšený a mnuli si ruce, jaká to dnes bude super rybačka. Hm … byl to nejen poslední kapr, kterého jsme ten den chytili, ale i poslední ryba kterou jsme viděli. Druhá ryba, kterou jsem ten den chytil byl candát, nádhernej , krásnej, úplně čisťoučkej, připravil jsem si foťák a na displeji se zobrazil nápis, vložte paměťovou kartu, no nadával jsem sám sobě do ****… no jo karta zůstala v práci ve služební notebooku. Rozloučil jsem se s candátkem a nasranej si sednul do křesla. A … zazvonil telefon, koukám na něj ani jsem ho nezvedl rozebral jsem kryt a vyndal starou 4GB kartu. Ani to raději nebudu komentovat. Tak jsem byl konečně připraven a říkám si tak jdu do nich to bude rybačka. Pravda je, že jsem chytil spoustu ryb a nakonec jsem i pár fotek udělal ale, už nepřišlo nic přes čtyřicet a čudli se mi fotit moc nechtělo. Polovinu fotek jsem nakonec vymazal protože se mi tam připletl nedaleký objek, který napovídal o tomto místě,  ach jo, to už tak chodí.

Po čtvrté hodině se přivalila bouřka a hřmění, chvilku sedím a říkám si z toho pršet nebude a po 10 minutách jsem pelášil do auta durch mokrej. Potok plnej listí a větví, co dodat 4,5 hodiny u vody, vůbec se mi nechtělo odjet, bohužel byl tak silný vítr, že to prostě nešlo … Nejmenší candát měl 7cm a největší 65cm.

Z čeho mám opravdu velkou radost je, že ještě pořád jsou místa kde se přirozeně vytírá candát a velice úspěšně což je opravdu dobrá zpráva. Sice mě malinko mrzí, že tento revír, už od příštího roku bude vyřazen ze sportovního mimopstruhového revíru, ale jak jinač zabránit drancování masožroutů 🙁 

Pokud prošvihnete záběr na rybičku, nutně to neznamená, že na druhé straně udice je nějaký dravec.

Toto je moje starší foto cejnů z Labe,

a to že občas je všechno jinač, tak na to se můžete mrknou tady na video z podzimu.

Tak zase někdy ahoj  …  Jetty

Written by 

2 thoughts on “Pár ryb od potoka”

  1. Dříme v tobě poetický střevo, Článek je super a ty peripetie, vcelku to byly určitě rybí naschvály 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..