Vláčka na Berounce

Zase jsme po dlouhé době měli možnost si jít spolu s Honzou zachytat a tak jsme spojili příjemné s užitečným. Vybrali jsme si řeku s relativně teplou vodou, Honza sbalil rodinu a vyrazili jsme se jako koupat. Ovšem s tím, že si „tu a tam lehce zaházíme“. Ale o tom jsme raději pomlčeli. Byl všední den, podle dlouhodobých předpovědí poslední tropický týden. Našli jsme si místo, kde se malá Natálka mohla cachtat, aniž by tam hned zahučela, postavili jsme malému Kubíkovi deštník, aby se mu dobře spalo, a nenápadně jsme vybalili naše klacíky a jako na chvilku vyrazili „prozkoumat vodu“, jestli je dostatečně teplá.

Bylo vedro k padnutí, voda příjemně chladila a ku podivu ryby nebyly k našim nástrahám netečné. Vzali jsme si jen proutky na UL vláčku na malé woblírky a krabičku s woblerama Jackall a Illex. Šli jsme kousek proti proudu a občas se trefili do nějakého tlouštíka, až jsme přišli na tu správnou barvu a povodili si už pěkné exempláře. První ránu od sumce jsem měl já a bohužel se se mnou vůbec nebavil, ač daiwa parádně cvrkala. Ustřelil mi moji šestnáctku hned při záseku a bylo to o jednoho woblera méně. Za chvilku mě napodobil Honzík a sumci vedli dva nula, i když si ho chvilku povodil. Druhý wobler mínus.

Raději jsme popošli ze sumčího ráje kousek do mělčí vody a tady zase byly doma štiky. Sice kudličky, ale statečně bojovaly. Pak přišel záběr od parmičky, která se taky nechtěla lehko vzdát, a potom nastal parádní tanec. Honza „něco zapřáhl“, a půl hodiny se s tím přetahoval, až se ukázal parádní kapřík. Skoro sedmdesátník! Byl to parádní tanec a oba se rozešli naprosto spokojeni. Honza s adrenalinovým zážitkem a fotkou, kapr šťastný, že neskončil na talíři. Jen to odnesl vlasec, po tom tanci musel Honzík vymotat pětadvacet metrů, protože se trhal jako nitka.

Ještě jsme proměnili pár záběrů, každý utrhl ještě jednoho woblera v sumčí tlamě, udělali pár hezkých fotek třeba se slušným okounkem a vrátili se k prťatům, a do večera jsme stavěli rybníček a věnovali se dětem. Kubík si pro sebe zabavil proutek a nechtěl ho za žádnou cenu pustit, inu další rybář do rodiny.

 

One thought on “Zpráva od vody – září”

  1. Dobrý, Jiřino, dobrý. To bys nebyl ani ty, kdybys do těch tvých ryb nezatáhl ty prcky už od kolíbky….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..