Krásné čtyři dny

Prázdniny se pomalu blíží ke konci a já si uvědomil, že letos jsem strávil nejvíce času přívlačí a feederem, ale na velkých kaprech jsme s kamarády byli pouze dvakrát, a tak je nejvyšší čas to pomalu napravit. Mám ještě poslední čtyři dny volna a tak jsem k sobě začal shánět parťáka. Jako prvnímu jsem volal kamarádovi Tomášovi, který bez mrknutí oka řekl jedem a tak jsme jeli. Vybrali jsme si vodu kousek od Prahy, kde už jsme byli několikrát a hrozně se nám tam líbilo. Jezero Kopa, krásná, desetihektarová voda plná parádních ryb, všude kolem příroda a hlavně, není to nijak daleko. Domluvili jsme se, co budeme jíst, co kdo koupí, abychom na nic nezapomněli, a na co budeme chytat. Tentokrát jsme ale vsadili na pořádné koule, ne jako minule, když jsme nahodili do vody čtyřiadvacítku kapří guláš a po půl hodině z ní byl hrášek a my potom seděli u prázdných háčků. Vsadili jsme na CC Moore Odyssey XXX velikost 24mm, protože to nám parádně jezdilo a jako pojistku jsme vzali G2 Oliheň, která nás nikdy nezklamala. Ještě jsme koupili na zakrmení Kučerovic jednadvacítky pelety Red Fish Halibut v dvacetikilovém balení, pár krmných granulí, já namočil a spařil tři kila řepky, a v Hypernově jsme koupili tři kila zmražené předvařené sladké kukuřice. Pro ryby jsme baštu měli vymyšlenou, pro nás jsme vzali gril, naložili si masíčko, koupili trošku pivečka na zapití a mohli jsme vyrazit.

K vodě jsme dorazili ještě večer po práci a než jsme nanosili a vyložili všechno haraburdí, postavili si bivak, stojany, seřídili pruty, a připravili vše potřebné, byla už skoro tma. Půjčili jsme si lodičku, abychom zavezli tyčovou bójku a rybám poslali první dávku papání, aby o nás věděli, až pojedou kolem. Našli jsme si hranu asi 85 metrů od nás, kde se hloubka trošku zhoupne z 2,50 cm do nějakých tří metrů a tady jsme ukotvili tyčovku a zakrmili. Bylo hrozné vedro a my byli tak unaveni, že jsme se domluvili, že si nahodíme až ráno a nařídili si mobily na čtvrtou hodinu. Sotva jsme sebou praštili do lehátek, usnuli jsme jako zabití.

Ráno nás vzbudilo kvílení mobilů a venku byla ještě tma, i když taková letní tma, v které je trošku vidět. Udělali jsme si kafe na probuzení a než jsme připravili montáže a naházeli všechny čtyři pruty, parádně se rozednilo. Zkoušeli jsme každý dát na jeden prut kouli a na druhý pelety a uvidíme. Znovu jsme zavezli k bójce dávku krmení a než jsem se stačil vrátit z lodí, měl Tomáš první jízdu na oliheň. Podebral jsem mu krásného šupíka kolem 75 cm a během pěti minut přišla jízda i mě na ccmoorku a taky krásný šupík skoro jako by z oka vypadl prvnímu. Jenže to bylo všechno, ryby nás nechali v klidu posnídat, nechali nás v klidu i poobědvat a nechali nás v klidu i povečeřet a nic. Celý den bylo vedro, zřejmě se ryby zvedly do sloupce, a tak jsme vymýšleli různé montáže od panáčků až po fluokarbon skoro k hladině s různými popkami a dumbelskami, ale nic nepomohlo.

Pomalu se stmívalo a chycení dva kapříci nás moc neuspokojovali. Nevadí, přijde to v noci, a když se ani do půlnoci nic nedělo, zalehli jsme s tím, že nás určitě hlásiče každou chvilku vzbudí. A opravdu, ve tři patnáct jízda na Tomášově pravém prutu. Vyskočili jsme a Tomáš začal zdolávat trošku větší rybu, které se ale vůbec nechtělo ode dna a byl to docela mazec, dostat ji k nám. Krásný jeseter a na dvě red fish halibut peletky. Vyfotili jsme ho, pustili a už se nám spát nechtělo, protože jsme každou chvilkou čekali záběr, ale ono zase nic. Sakra, co se děje, co je špatně? A opět nás ryby nechali nasnídat a až do oběda žádná Jízda. Zrovna jsme čmudili na grilu masíčko, kdy najednou jízda a chviličku za ní druhá, tentokrát obě na mých prutech. Jeden jsem popadl já a jeden Tomáš a byli to krásní šupíci, jen to byl chvilkama adrenalin, protože jako by se kapříci domluvili, pořád chtěli k sobě a my museli běhat od sebe, aby se nám nezamotali. Jeden přišel na ccmoorku, jeden na g2 oliheň. Byli jsme tak zabráni do boje s rybami, že se nám samozřejmě trošičku přismahlo maso, ale vůbec nám to nevadilo. Znovu jsem nahodil oba pruty a v klidu jsme poobědvali. Po obědě jsem jel rozhodit k bójce další dávku krmení a ani jsem nedojel ke břehu a další jízda, opět můj pravý prut a další bod pro ccmoorku. Ryby se konečně zastavili na našem krmném místě a nám to jezdilo tak do dvaceti minut a kapříkům chutnala oliheň i ccmoorka. Do večera jsme měli asi deset kapříků a dalšího jesetera ve foťáku. Paráda, byli jsme tak zabráni do záběrů, že jsme ani nepostřehli, že už je zase noc. Naložil jsem do lodi další kyblík papání pro kapříky a chtěl vyrazit, když přišla další jízda na mém levém prutu na dvě jednadvacítky pelety. Než jsem vyskočil ze člunu a hmátnul po prutu, měl jsem na navijáku třetinu vlasce. Skáču tedy i s prutem do lodě a snažím se vyrazit za rybou, která je tak dvě stě metrů ode mne, ale ryba se najednou zastavila a než jsem stačil dohonit navijákem vlasec, byla fuč. Zřejmě to byla velká vyza a díky bezprotihrotému háčku spadla. Škoda, byla to parádní jízda. Domotávám vlasec a znovu nahazuji dvě pelety na jeden prut a na druhý zkouším na noc dávat dvě olihně.

 

Ležíme na lehátkách a pozorujeme nádherné hvězdy nad námi a čekáme na záběr, který až do rána nepřichází. Nevadí, alespoň jsme se pořádně vyspali, protože nás budí sluníčko, které nám svítí přímo do obličejů. Než jsme si uvařili kafe, zavážím k bójce další papání pro kapříky a přehazujeme všechny čtyři pruty. A zase, ryby nás nechali v klidu posnídat, nechali nás tentokrát i v klidu poobědvat a první jízda přišla kolem druhé hodiny, zrovna když jsem nakládal do lodě další kýbl krmení a chtěl ho zavést k bójce. Tentokrát se na nás přišel podívat jeden z menších řádkáčů, ale až doroste, bude to nádherný kapřík. Zavezl jsem kaprům další dávku, a protože se udělalo šílené vedro, museli jsme zalést až po krk do vody. Do večera přišli ještě další čtyři kapříci kolem osmdesáti a všichni na oliheň a tak jsem vsadil na noc dvě koule obalené obalovačkou na jeden prut a dvě pelety na druhý a Tomáš udělal to samé, jen místo olihně dal ccmooorku. Naše poslední noc, místo spánku kecáme a probíráme život a běžné věci, a nic se neděje, jen slyšíme šplouchání, jak jsou kapři na hladině. K ránu se budím na záchod, kontroluji pruty a všude je klid, ani šplouchanec. Asi i kapříci v tom pařáku usnuli. Znovu zaléhávám a ryby nás nechali vyspat až do šesti, kdy má Tomáš jízdu na levém prutu, ale asi byl malej a bolavej, protože spadnul. Děláme si poslední snídani a trošku se zatáhlo, tak raději balíme bivak, abychom ho dovezli domů suchý. Byl to ale planý poplach, během hodiny se to přehnalo a opět je klasické palermo. Naposledy zavážím k bójce rybám krmení a přehazuji oba pruty, abych měl jistotu. V klidu si uklízíme a rovnáme tašku s bižuterií a občas nás vyruší jízda, tentokrát chtějí jen oliheň, protože jsme chytili pět kapříků právě na ní. Po obědě pomalu balíme všechny věci, naposledy jedu lodí pro bójku a jako poslední nechávám nahozený prut právě s olihní, kde mám opravdu poslední jízdu a fotím se s krásným šupíkem.

Bylo to paráda, čtyři parádní dny s kamarádem a rybama. Perfektně jsme si vyčistili hlavy, udělali pár krásných fotek a určitě se sem zase někdy vrátíme. Tak zase někdy.

JO ml.

 

 

5 thoughts on “Krásné čtyři dny”

  1. Tony, líp se to vystihnout ani nedalo, naprosto se vším souhlasím. Musíme jen upřesnit, že se jedná o koule Mivardi, aby to náhodou někdo nespojoval s tímto webem. Jen doufám, že nám to tady admini nesmažou…

  2. Jezdím skoro na stejné vody, jako ty jejich testeři a jsou to jen keci. Chytaj úplně na něco jiného, než potom fotěj do článků a dělaj z lidí blbce. Já chytám kaprařinu pomalu přes dvacet let a znám skoro všechny, co chytaj i vyráběj koule, tedy i Lojzu. Šlapalo mu to ještě když byl Carp Devils, a ještě rok, když přešel a změnil si název firmy, ale u nich se totálně propadl a divím se mu, že se k tomu propůjčil, spoustu lidí si specielně k němu chodilo pro koule a o všechny teď přišel….Těch pár testerů, který mají od nich pár věcí zadarmo, to nezachrání a lidi nejsou blbí. Navíc těch pravých kaprařů je dohromady plus minus dvě- tři stovky a navzájem se znají a když jim tam člověk napíše pravdu, tak jediná jejich reakce je, že to ten potetovanej „kaprař z leknutí“ smaže.

  3. Pěknej článek, blahopřeju. Taky jsem chytával koule od mivardyho, ale totálně to změnily a koule se my začaly při házení kobrou rozpadat, ve vodě nic nevydřej a už prostě nejezděj. Přešel sem na mikbajsts a naprostá spokojenost.

  4. Moc hezky si to napsal a krásné ryby. A s těma koulema od jisté firmy máš pravdu, jejich tonda byl nepřekonatelnej, ale letos ho naředili česnekem a už to nefunguje a navíc se za dvě hodinky v labi rozpustí, což loni nedělalo.
    Pavel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..