Marcel Van Den Eynde – VELETRH FOR FISHING 2017

 Marcel Van Den Eynde (Belgičan) je rodinný podnik, který existuje více jak 30 let. Marcel, zakladatel firmy, byl velmi známá osobnost. Marcel získal řadu ocenění na mezinárodních závodech po celé Evropě: Šampion Belgie, Šampion Belgie Match rybolovu, 3x MISTR SVĚTA v plavané, Vítěz Belgie-Nizozemí, Vítězem soutěže Beneluxu, 3x vítěz Belgie-France, Vítěz Belgie, Švýcarsko, 3 x vítěz Belgický Superpohár, 3 x mistr světa v týmem a spoustu dalších úspěchů jak v plavané, tak ve feederu. Po jeho smrti pokračuje v tradici jeho dcera se svými třemi syny. Proto jsou jeho návnady jedinečné a velice oblíbené u závodních rybářů.

Vývoj produktů, často konzultoval s několika dobrými přáteli: Bob Nudd (mistr světa), Alan Scotthorne (mistr světa), Luc Vercammen (mistr Evropy 1999), Philip Carroyer (vice mistr světa 1997), Luc de Baets (2x mistr Belgie), Jan Van Schendel (více mistr světa), Jan Zekveld a spousta dalších. Nyní se vyrábí asi 100 různých návnad se značkou Marcel Van Den Eynde a jeho produkty uspokojí závodníky a rybáře nejenom v plavané, ale i ve feederu a kaprařině po celém světě.


KRMENÍ MARCEL VAN DEN EYNDE


Pokud bychom chtěli vyzkoušet všechna krmení, posilovače, dipy, pelety, komponenty a liquidy, které jsou v katalogu, asi bychom tím strávili několik let a stejně bychom nebyli objektivní, protože každý jednotlivý pytlík funguje jinak na řekách a tekoucích vodách, jinak na jezerech a stojatých vodách, a musíme brát v potaz i počasí, denní a roční dobu a cílovou rybu.

Já se s tímto krmením seznámil někdy těsně po pádu „komančů“, kolem roku 1990, tedy když se otevřel trh ze „západu“ a konečně jsme mohli vycestovat. Asi nejznámější a nejvíce prodávané je krmení Turbo, Record zilver a Hi-Pro carp, a mohu potvrdit, že jsem v kombinaci ještě s komponenty a posilovači hlavně caramelem, T-orangem a brasemem vyhrál nejeden závod a nachytal pěknou spoustu krásných ryb. Pokusíme se trošku přiblížit a něco více si o krmení a komponentech MVDE říci, a tím vám usnadnit výběr.

Samozřejmě vycházíme z mnoholetého zkoušení, tipování, míchání jednotlivých směsí mezi sebou, hlavně ze závodů jak na řekách, tak na vodách stojatých a nemusíte s námi kolikrát souhlasit, ale nám to prostě šlapalo.

Jako základ jsme nejvíce používali RECORD SILVER BREME, dvoukilový stříbrný pytlík (většinou světlý, ale prodává se i tmavá verze). Velmi dobře lepící směs postavená hlavně na cejny a v kombinaci s TURBO CLASSIC (světlé) a jedním pytlíkem posilovače VANILLA to byla naše těžká zbraň na Labe na velké cejny. Krmení parádně lepilo a velmi dobře se s ním střílelo prakem na odhoz s anglánem. Půl hodinky před koncem závodu jsem přisypal půl pytlíku posilovače T-ORANGE a velcí lopaťáci seděli v krmení jako přibití. Zajímavé bylo, že jsem jednou asi půl hodiny po závodě náhodou nahodil a sáhnul do krmeného místa a cejni tam stále seděli!

Na plotice mám vyzkoušené jako základ RECORD GOLD (dvoukilový zlatý pytlík) s jedním kilem SUPER ROACH a posilovačem ROACH CLASSIC. Krmení už tak moc nelepí, což více vyhovuje při chytání na pomalých vodách nebo stojkách. Na větší proudy je potřeba přidat 15% hlíny, aby nám krmení nesjelo po proudu.

A na kapříky mám vyzkoušené TURBO BLACK s kilovým pytlíkem HI-PRO CARP RED a půl pytlíku posilovače STRAWBERY.

Všechny tři recepty, co jsem uvedl, jsme chytali s výbornými výsledky jak v lize v plavané, v pohárových závodech, tak i mimo závody a přesto, že jsou minimálně patnáct let staré, troufnu si tvrdit, že stále parádně fungují a přinesou vám krásné záběry. Samozřejmě je velmi důležité věnovat se přípravě krmení, udělat správnou konzistenci a přizpůsobit se různým tipům vod s různorodým zarybněním. Taky se dá s krmením různě experimentovat, například přidat různé peletky, pártikl, nebo ho hodně naředit hlínou a podobně. Vše už záleží na vaší fantazii a přizpůsobivosti.

Ukázka z mé závodní kuchařky MVDE asi 15 let zpátky.

Cejni – Labe Mělník
2,5kg Základ Basic mix brasen
2kg Cejnovina Record breme
1kg Hrubé Big Fish
0,5kg Cejnová kopra Copra melassa
0,5kg Pražené,čerstvé Konopí
0,5kg Lepidlo do proudu Collant PV1

Řeky s pomalu až středně tažnou vodou ( Sázava, Berounka, Lužnice..)
2kg Základ Turbo světlé
1kg Super Cup
1kg Hrubá, rohlíková,pražená, sladká Strouhanka
0,5kg Cejnová kopra Copra melassa
250g Posilovač Vanilka

Závodní Berounka
2kg Základ Turbo světlé
1kg Super Cup
1kg Hrubé Big fish
0,5kg Lepidlo do proudu Collant PV1
0,5kg TTX
250g Posilovač Brasem

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..