Konečně se umoudřilo počasí a my mohli pokračovat v natáčení dalšího dílu, tentokrát o plavané. Měli jsme vše připravené, ale strašná vedra nám trošinku zhatila plány. K dotočení tohoto dílu jsme potřebovali kousek hezké přírody, a samozřejmě taky hlavně vodu, kde po zakrmení najede bílá ryba a kde nás nikdo nebude rušit. Domluvili jsme se s kamarádem Honzou a přijeli k němu na jezero KOPA, kde se už předtím pár dílů natáčelo. Parádní příroda, nádherná voda, perfektně zarybněná, klídek, pohodička, no co více si přát. Než jsme si připravili všechny věci k tomuto dílu, sluníčko bylo tam, kde jsme ho chtěli mít, nedalo nám to, a nahodili jsme si naše feederové pruty. Dneska to byl zvláštní díl, protože jsme s sebou měli i dvě děti, malého pětiletého Zdendu a šestiletou Natálku, od kterých jsme očekávali, že se chopí prutů a předvedou všem svoje umění. Děti to samozřejmě strašně bavilo a na to, kolik jim je let, se svého úkolu zhostily úplně parádně, zvláště když jim ryby velmi slušně braly, až nás to překvapilo a zaslouží si oba velkou pochvalu.

Abychom nemuseli svoje pruty hlídat, nahodili jsme feedery a dali „pro sichr“ elektronické hlásiče a doufali, že se nějaký kapřík splete a přijde ochutnat naše nástrahy. Jetty zkoušel na jednom prutě klasickou rousnici a na druhém koule od Starbaitsu probiotic seriie one, já dal na jeden feeder čtrnáctku červenou peletku red fish halibut od Mikbaitsu a na druhý klacík malou popku velikost deset máslová hruška s osmnáctkou kuličkou(nevím jakou, dostal jsem jí na testování jako připravovanou novinku pro rok 2017) taky od Mikbaitsu.

Během natáčení jsme měli dvě jízdy, první byl velmi slušný kapřík, ale Honza ho před nafocením pustil a druhý byl jeseter, který mi přišel na popku, ale bohužel se vyříznul u podběráku. Potom nás už ryby nechaly v klidu a tak jsme v pohodě dotočili další díl a jelikož jsme s sebou měli i gril, Janina nám na něm “ucmuchtila” parádní oběd v podobě špízu a k tomu spoustu zeleniny. Mňam, to byla dobrota!!

Po dobrém obědě jsme ještě chvilku dotáčeli detaily a připravovali si věci do dalšího dílu, když se ozval pípák u mého prutu. Parádní jízda a mě bylo jasné už jen z toho, jak se můj feederový klacík ohýbal skoro k hladině, že to bude něco většího. V klidu jsem pomalu dostával rybu k sobě a když byla v podběráku, a položil jsem jí do podložky, byla to paráda! Nádherný kapřík, 93 cm a bez pár gramů šestnáct kilo!!!! Můj nový osobák na feederový prut! Samozřejmě jsem byl moc rád a nevím nevím, jestli se tato váha dá ještě překonat, ale určitě se o to budu pokoušet. Zdolal jsem ho na feederový prut 4,32cm Volžanka 30- 140g, vlasec Colmic method feeder 0,20, háček Nash barbe bez protihrotu velikost 8.

Strávili jsme další parádní den na rybách, natočili další díl, pokecali, pobavili se, najedli jsme se a ještě se povedl takový parádní kapřík na feederový prut, prostě co více si přát? Moc se nám domů nechtělo, ale měli jsme s sebou Natálku a tak jsme museli. Děkujeme Honzovi, že nás vzal k sobě na jezero Kopa a určitě jsme tu nebyli naposledy.

koule

Tak zase někdy

2 thoughts on “Jak se… m si zlepšil „osobáček“ na feeder”

  1. Gratulace, líbí se mi, jak parádně zacházíte s rybama a hlavně to od malička učíte naši droboť. To určitě zaslouží pochvalu!!!!

Comments are closed.