Tak kam na ryby, věčná otázka. Já už si to upravil dávno. Vyberu si rybu, kterou bych rád ulovil, k tomu adekvátní krmení a živou, pak si vyberu místo, a jedu. Příjde mi to zajímavější, a to více, když víte, že tam ta cílová ryba je a někdy prostě bere, a někdy ne a ne ji chytit. A o to lepší zážitek, když se vám celý den ukazuje na hladině, převrací se kousek od vás u běhu, a prostě jen tak chodí provokovat toho blbouna, co sedí na břehu a snaží se ji ulovit 🙂

Tentokrát jsem i k vodě přijel poměrně pozdě, a celou cestu řádně špačkoval, neb jsem se zdržel v práci. ” Už je jedenáct a já nemám ani nahozeno,” mumlal jsem si pod fousy. Ale s prvním náhozem mě to přešlo. Trošku jsem si zakrmil, naházel pár koulí jen tak rukou, a ejhle, na prvního kapříka jsem nečekal ani minutu. Feeder přeskákal celou hrazdu, zasekl se do posledního očka a ohnul se do pravého úhlu. Pravda, myslel jsem si, že je tam parma, a tak když na mě koukal lysec z podběráku, říkal jsem si: “no parma to sice není, ale krásný kapřík potěší”. Během první půlhodinky jsem jich vytáhnul asi pět. Takže dnes kaprodrom, říkám si, a chytit parmu bude opravdu těžké, šance bude možná až večer. A trošku jsem litoval i toho, že jsem tolik zakrmil. Asi po hodině jsem si všiml, že nade mnou na protější straně někdo sedí. Byl tam rybář “zašitej” pod vrbou, v maskáčích, tak šikovně, že ho nebylo skoro vidět.

 


…Tak nám začali letní vedra, a ryby hezky koušou, a kapříci jezděj…. Což je dobrá zpráva pro všechny rybáře, ale bohužel i pro pytláky. A tak jsem si ho začal trošku všímat, i když jsem seděl pod ním, a chytal po proudu, moc dobře jsem na něj neviděl. Občas něco zapřáhnul, a dotáhl to až ke břehu, a bylo vidět, že tahá i podběrák, ale už ho z vody nevyndal, nechal ho vždy nakraji ve vodě. Pak udělal nový návazec a nahodil. To se opakovalo asi třikrát za sebou a to už mě začalo být podezřelé. Bylo to prostě divné. Chytí rybu, dotáhne ji ke břehu, urazí ji o podběrák třikrát za sebou ?!!! Takový tele není nikdo !!!  A chvilku na to mě málem omývali. Za pánem naproti přišel někdo s batohem. A jen tak tam postávali, a něco si povídali, ale nebylo je slyšet. Byli totiž tak vychc…., že čekali, až budu mít záběr, potom vyndali podběrák, nasypali do baťohu, a frajírek s baťohem zmizel, než by si řekl švec. Pustil jsem dalšího kapříka, posadil jsem se do křesla, a hodnou chvíli jsem se nezmohl ani na slovo, jen jsem na to koukal s vytřeštěnýma očima, jak na zjevení. A pán jako že nic, a v klídku si nahodil. A to už ve mě bouchli saze, a zařval jsem na něj přes řeku, tak že mě bylo slyšet na kilometr kolem. ” Tak hele, frajírku, okamžitě vyndej ten prut z vody, a zmiz vocať ,než mi dojde trpělivost! ”  Nic,- žádná odezva, tak jsem vstal, vyndal stativ na kameru, a postavil ji tak, aby, bylo vidět, že ho natáčím, a zapnul. Zvedl jsem telefon a volám Jirkovi. ” Prosím tě,  někoho mi sem pošli, tady sedí nějakej debil, a krade malý kapry, pošlu ti GPS souřadnice! ” ” OK, posílám Stejskyho, volal za pět minut zpátky. A další kapr naproti, tentokrát už i natočeno na kameru. Kapra doslova vyhodil z podběráku mezi kameny. To už bylo fakt moc. Volám, “aby mě slyšeli, ” policii.  Poslední záběr, kapra tentokrát vrací do vody, všimli si, že telefonuji, a snad to i slyšeli, to už asi bylo příliš i na ně a rychle zmizeli.  Video jsem si uložil, pro případ, že je ještě někdy potkám u vody, a pokud ano budou mít hodně špatný den !!!  

 


Ach jo, kapříci ten den kousali tak, až mě to bylo líto, že tak berou.  A parmu jsem ten den žádnou nechytil, přes ty kapry se k tomu ani nedostala.  A i když jsem si ten den opravu hezky zachytal,  jel jsem domů hodně smutný.

Doma jsem si to nechal projít hlavou, a zřídil si na youtube videostream. Takže.  Vzkaz pro všechny pytláky. Příště budete online  (aktivováno DVR – Diváci se mohou během přenosu vracet až o 4 hodiny zpět).  Tak vás může prostřednictvím odeslaného odkazu sledovat i před příjezdem, a během cesty k vám, rybářská stráž. Na to stačí mobilní telefon. 

pro ty méně chápavé ještě jednou :

1 – kamera spustí přenos online

2- rybářská stráž obdrží google mapu s lokalizací polohy

3 –  rybářská stráž obdrží odkaz na video stream,

4 – může vás sledovat během cesty k vám, co zrovna teď děláte.

To platí i pro takzvané rádoby rybáře a masaře !!!

Od chytání 24h na úseku, kde to od 00-04 není povoleno, a bordelem u vody konče (zkontrolujeme si vaše místa po vašem odchodu od vody) !!! 

Jak vás přistihneme, že jste 2x denně u vody pro 2 kapry, máte peška. A to, že utečete, vás zachrání jen do doby, než se zase někde u vody potkáme… 

A pro všechny, co sledují náš video kanál. Jakmile se bude u vody dít něco nekalého, zapne se náš stream v přímém přenosu online, a začneme vysílat, co se kde děje. Pro ty, co již odebírají náš kanál. O přímém přenosu budete automaticky informováni. 

 Nechcete li prošvihnout naše vysíláni online, klikněte na tlačítko “odebírat” kanál viz. obrázek. 

 

Written by