Krásné čtyři dny

Prázdniny se pomalu blíží ke konci a já si uvědomil, že letos jsem strávil nejvíce času přívlačí a feederem, ale na velkých kaprech jsme s kamarády byli pouze dvakrát, a tak je nejvyšší čas to pomalu napravit. Mám ještě poslední čtyři dny volna a tak jsem k sobě začal shánět parťáka. Jako prvnímu jsem volal kamarádovi Tomášovi, který bez mrknutí oka řekl jedem a tak jsme jeli. Vybrali jsme si vodu kousek od Prahy, kde už jsme byli několikrát a hrozně se nám tam líbilo. Jezero Kopa, krásná, desetihektarová voda plná parádních ryb, všude kolem příroda a hlavně, není to nijak daleko. Domluvili jsme se, co budeme jíst, co kdo koupí, abychom na nic nezapomněli, a na co budeme chytat. Tentokrát jsme ale vsadili na pořádné koule, ne jako minule, když jsme nahodili do vody čtyřiadvacítku kapří guláš a po půl hodině z ní byl hrášek a my potom seděli u prázdných háčků. Vsadili jsme na CC Moore Odyssey XXX velikost 24mm, protože to nám parádně jezdilo a jako pojistku jsme vzali G2 Oliheň, která nás nikdy nezklamala. Ještě jsme koupili na zakrmení Kučerovic jednadvacítky pelety Red Fish Halibut v dvacetikilovém balení, pár krmných granulí, já namočil a spařil tři kila řepky, a v Hypernově jsme koupili tři kila zmražené předvařené sladké kukuřice. Pro ryby jsme baštu měli vymyšlenou, pro nás jsme vzali gril, naložili si masíčko, koupili trošku pivečka na zapití a mohli jsme vyrazit.

K vodě jsme dorazili ještě večer po práci a než jsme nanosili a vyložili všechno haraburdí, postavili si bivak, stojany, seřídili pruty, a připravili vše potřebné, byla už skoro tma. Půjčili jsme si lodičku, abychom zavezli tyčovou bójku a rybám poslali první dávku papání, aby o nás věděli, až pojedou kolem. Našli jsme si hranu asi 85 metrů od nás, kde se hloubka trošku zhoupne z 2,50 cm do nějakých tří metrů a tady jsme ukotvili tyčovku a zakrmili. Bylo hrozné vedro a my byli tak unaveni, že jsme se domluvili, že si nahodíme až ráno a nařídili si mobily na čtvrtou hodinu. Sotva jsme sebou praštili do lehátek, usnuli jsme jako zabití.

Ráno nás vzbudilo kvílení mobilů a venku byla ještě tma, i když taková letní tma, v které je trošku vidět. Udělali jsme si kafe na probuzení a než jsme připravili montáže a naházeli všechny čtyři pruty, parádně se rozednilo. Zkoušeli jsme každý dát na jeden prut kouli a na druhý pelety a uvidíme. Znovu jsme zavezli k bójce dávku krmení a než jsem se stačil vrátit z lodí, měl Tomáš první jízdu na oliheň. Podebral jsem mu krásného šupíka kolem 75 cm a během pěti minut přišla jízda i mě na ccmoorku a taky krásný šupík skoro jako by z oka vypadl prvnímu. Jenže to bylo všechno, ryby nás nechali v klidu posnídat, nechali nás v klidu i poobědvat a nechali nás v klidu i povečeřet a nic. Celý den bylo vedro, zřejmě se ryby zvedly do sloupce, a tak jsme vymýšleli různé montáže od panáčků až po fluokarbon skoro k hladině s různými popkami a dumbelskami, ale nic nepomohlo.

Pomalu se stmívalo a chycení dva kapříci nás moc neuspokojovali. Nevadí, přijde to v noci, a když se ani do půlnoci nic nedělo, zalehli jsme s tím, že nás určitě hlásiče každou chvilku vzbudí. A opravdu, ve tři patnáct jízda na Tomášově pravém prutu. Vyskočili jsme a Tomáš začal zdolávat trošku větší rybu, které se ale vůbec nechtělo ode dna a byl to docela mazec, dostat ji k nám. Krásný jeseter a na dvě red fish halibut peletky. Vyfotili jsme ho, pustili a už se nám spát nechtělo, protože jsme každou chvilkou čekali záběr, ale ono zase nic. Sakra, co se děje, co je špatně? A opět nás ryby nechali nasnídat a až do oběda žádná Jízda. Zrovna jsme čmudili na grilu masíčko, kdy najednou jízda a chviličku za ní druhá, tentokrát obě na mých prutech. Jeden jsem popadl já a jeden Tomáš a byli to krásní šupíci, jen to byl chvilkama adrenalin, protože jako by se kapříci domluvili, pořád chtěli k sobě a my museli běhat od sebe, aby se nám nezamotali. Jeden přišel na ccmoorku, jeden na g2 oliheň. Byli jsme tak zabráni do boje s rybami, že se nám samozřejmě trošičku přismahlo maso, ale vůbec nám to nevadilo. Znovu jsem nahodil oba pruty a v klidu jsme poobědvali. Po obědě jsem jel rozhodit k bójce další dávku krmení a ani jsem nedojel ke břehu a další jízda, opět můj pravý prut a další bod pro ccmoorku. Ryby se konečně zastavili na našem krmném místě a nám to jezdilo tak do dvaceti minut a kapříkům chutnala oliheň i ccmoorka. Do večera jsme měli asi deset kapříků a dalšího jesetera ve foťáku. Paráda, byli jsme tak zabráni do záběrů, že jsme ani nepostřehli, že už je zase noc. Naložil jsem do lodi další kyblík papání pro kapříky a chtěl vyrazit, když přišla další jízda na mém levém prutu na dvě jednadvacítky pelety. Než jsem vyskočil ze člunu a hmátnul po prutu, měl jsem na navijáku třetinu vlasce. Skáču tedy i s prutem do lodě a snažím se vyrazit za rybou, která je tak dvě stě metrů ode mne, ale ryba se najednou zastavila a než jsem stačil dohonit navijákem vlasec, byla fuč. Zřejmě to byla velká vyza a díky bezprotihrotému háčku spadla. Škoda, byla to parádní jízda. Domotávám vlasec a znovu nahazuji dvě pelety na jeden prut a na druhý zkouším na noc dávat dvě olihně.

 

Ležíme na lehátkách a pozorujeme nádherné hvězdy nad námi a čekáme na záběr, který až do rána nepřichází. Nevadí, alespoň jsme se pořádně vyspali, protože nás budí sluníčko, které nám svítí přímo do obličejů. Než jsme si uvařili kafe, zavážím k bójce další papání pro kapříky a přehazujeme všechny čtyři pruty. A zase, ryby nás nechali v klidu posnídat, nechali nás tentokrát i v klidu poobědvat a první jízda přišla kolem druhé hodiny, zrovna když jsem nakládal do lodě další kýbl krmení a chtěl ho zavést k bójce. Tentokrát se na nás přišel podívat jeden z menších řádkáčů, ale až doroste, bude to nádherný kapřík. Zavezl jsem kaprům další dávku, a protože se udělalo šílené vedro, museli jsme zalést až po krk do vody. Do večera přišli ještě další čtyři kapříci kolem osmdesáti a všichni na oliheň a tak jsem vsadil na noc dvě koule obalené obalovačkou na jeden prut a dvě pelety na druhý a Tomáš udělal to samé, jen místo olihně dal ccmooorku. Naše poslední noc, místo spánku kecáme a probíráme život a běžné věci, a nic se neděje, jen slyšíme šplouchání, jak jsou kapři na hladině. K ránu se budím na záchod, kontroluji pruty a všude je klid, ani šplouchanec. Asi i kapříci v tom pařáku usnuli. Znovu zaléhávám a ryby nás nechali vyspat až do šesti, kdy má Tomáš jízdu na levém prutu, ale asi byl malej a bolavej, protože spadnul. Děláme si poslední snídani a trošku se zatáhlo, tak raději balíme bivak, abychom ho dovezli domů suchý. Byl to ale planý poplach, během hodiny se to přehnalo a opět je klasické palermo. Naposledy zavážím k bójce rybám krmení a přehazuji oba pruty, abych měl jistotu. V klidu si uklízíme a rovnáme tašku s bižuterií a občas nás vyruší jízda, tentokrát chtějí jen oliheň, protože jsme chytili pět kapříků právě na ní. Po obědě pomalu balíme všechny věci, naposledy jedu lodí pro bójku a jako poslední nechávám nahozený prut právě s olihní, kde mám opravdu poslední jízdu a fotím se s krásným šupíkem.

Bylo to paráda, čtyři parádní dny s kamarádem a rybama. Perfektně jsme si vyčistili hlavy, udělali pár krásných fotek a určitě se sem zase někdy vrátíme. Tak zase někdy.

JO ml.

 

 

sdílení obsahu
error
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
david pokorný

Tony, líp se to vystihnout ani nedalo, naprosto se vším souhlasím. Musíme jen upřesnit, že se jedná o koule Mivardi, aby to náhodou někdo nespojoval s tímto webem. Jen doufám, že nám to tady admini nesmažou…

tony

Jezdím skoro na stejné vody, jako ty jejich testeři a jsou to jen keci. Chytaj úplně na něco jiného, než potom fotěj do článků a dělaj z lidí blbce. Já chytám kaprařinu pomalu přes dvacet let a znám skoro všechny, co chytaj i vyráběj koule, tedy i Lojzu. Šlapalo mu to ještě když byl Carp Devils, a ještě rok, když přešel a změnil si název firmy, ale u nich se totálně propadl a divím se mu, že se k tomu propůjčil, spoustu lidí si specielně k němu chodilo pro koule a o všechny teď přišel….Těch pár testerů, který mají od… Číst vice »

Libor

Pěknej článek, blahopřeju. Taky jsem chytával koule od mivardyho, ale totálně to změnily a koule se my začaly při házení kobrou rozpadat, ve vodě nic nevydřej a už prostě nejezděj. Přešel sem na mikbajsts a naprostá spokojenost.

amar

naprostej souhlas

Pavel

Moc hezky si to napsal a krásné ryby. A s těma koulema od jisté firmy máš pravdu, jejich tonda byl nepřekonatelnej, ale letos ho naředili česnekem a už to nefunguje a navíc se za dvě hodinky v labi rozpustí, což loni nedělalo.
Pavel