Ať chceme nebo ne, v České republice 80% rybářů preferuje kapra jako hlavní rybu, kterou se snaží ulovit a je jedno jestli na brčko, teleskopickými pruty na těžko, nebo dvou či třídílnými kaprovými děličkami.

Drtivá většina kapra loví jako zpestření svého jídelníčku, prostě napatlá nějaký šrot na krmítko, nahodí a čeká na záběr, a proto taky stylu jejich rybaření se „slengově“ říká bobkařina, protože si prostě kapra vysedí. Ale jsou i jiní, pro které ulovení kapra a zvláště trofejního, je životní záležitost, a tak se snaží o stále nové a nové inovace a tím posouvají klasickou kaprařinu úplně do jiného „levlu“.

Ale jsou mezi námi ještě mnozí, kteří by si taky rádi ulovili trofejní rybu, a vyfotili se s ním, aby se mohli doma před rodinou a přáteli pochlubit,  ale naprosto o tom nemají ani ponětí, co to všechno obnáší a právě pro ně je určena tato poradna. Zde se máte možnost dozvědět vše o kaprařině, o montážích, materiálech, krmivech, peletách, boilí a podobně. Pokusíme se vám naservírovat vše pro kapřaře od „á“ až do „zet“.

JO a Jetty