Letos jsem do poslední chvíle nevěděl, jestli mám vůbec šanci se jít podívat na ryby, protože jsme dělali v obchodě inventuru, ale nakonec to klaplo a tak jsem poslední den v roce měl šanci se jít rozloučit. Nijak jsem neřešil krmení, ani místo, prostě jsem naházel pár věcí do auta, našel si první místo u vody a chytal.

U vody bylo pěkně živo, však jak by ne, poslední den vláčky, celkem slušné počasí, a tak pár nadšenců, jako jsem já, si přijelo zaházet a využít poslední šanci ulovit si svého dravečka. Ale sluníčko, které prosvítilo vodu, jim moc šance nedávalo, a jak jsem tak koukal, neviděl jsem nikoho s rybou. Já to řešit nemusím, u nás se může chytat na třech revírech vláčka celoročně a tak pro mě není tak vzácná, a tak jsem zvolil klasický feeder. Tedy přesněji díky průzračné vodě, teplotě malinko nad nulou a jemným záběrům spíš jemný picker. A vyplatilo se.

Krmení jsem použil tmavé, senzasáckého černého cejna s troškou kukuřice “ttx” a troškou anglické vločky, na háček jsem točil pařenou houstičku, kukuřici, červíky a pinky. Chvilku se nic nedělo, ale po půl hodince přesného krmení to začalo. Najely mě ryby a byl to koncert jako v létě, až jsem musel vyndat druhý prut, protože jsem zbytečně prošvihával záběry.

Napřed mi najeli kapříci, po nich plotice, ale pěkné bačkory, po nich se vystřídaly podoustve a nakonec cejni a skaláci a čím větší sousto jsem jim nabízel, tím dříve přišel záběr. Dvě hodinky jsem se bavil a protože svítilo sluníčko, vůbec to nevypadalo na poslední zimní den. Jenže všechno jednou končí, sluníčko zapadlo, silně se ochladilo, začal foukat nepřijemný ledový vichr a záběry byly tak nepatrné, že jsem trefoval každý desátý.

Navíc se setmělo a už nepomohlo ani to, že jsme maximálně zjemnil, zmenšil háček a vyzkoušel různé posilovače, prostě ryby přestaly kousat a byl čas jít k domovu a s rodinou oslavit rozlučku se starým rokem a přivítat se s novým.

Byl to poslední parádní den u vody a já doufám, že příští rok bude minimáně stejný, samozřejmě to hned zítra půjdu vyzkoušet.

PŘEJI VŠEM ŠTASTNÝ NOVÝ ROK!

JO

 

 

sdílení obsahu

Odpověď

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na