Počasí je spíše tak na houby, než sedět u vody a věnovat se oblíbenému koníčku,ale přece nám to nedalo a se ženou jsme při troše volna vyrazili to zkusit. Je sobota dopoledne, vše nachystané a zabalené, včetně dobrot pro ryby. Trasa a místo naplánované, jen aby tam nebyl nějaký ten rybožrout vetřelec, jak se nám už párkrát stalo. Zanedlouho jsme na místě a k našemu překvapení tam nikdo není a místečko čeká jen na nás. Vyndáváme vše potřebné z auta a přemisťujeme se na oblíbené místo. Počasí se umoudřilo, voda je v normálu, tak by se mohlo dařit. Nahazujeme první prut, po chvilce druhý a začíná netrpělivé čekání na první záběr a první rybu.

Uplynulo tak patnáct minut a stále nic než nepatrné drcnutí a vycucaní červi. Měníme připravené dobroty a doufáme,že se rybám trefíme do chuti. Po dalších minutách chytání přichází slušnější záběr a moje zlatíčko zdolává první rybu. Je to krásná podoustev. Přehazujeme a další záběry na sebe nenechají dlouho čekat a ryby jsou opravdu krásné a v kondici. Berou převážně podoustve tak mezi 30 až 35 cm,plotice kolem 20cm, ale na ty, kvůli kterým jsme sem přijeli, stále nic .Nezbývá než čekat a věřit, že se objeví a ochutnají naše předložené dobroty. Po hodině pěkného chytání přichází očekávaný záběr a následuje přetahovaná. Krásný boj, akce prutu zdolává nečekané výpady rybího protivníka. Má maličkost se kochá a pozoruje rybářské umění mé ženy, která bravurně a s citem profíka zdolává první krásnou parmu. Tiše závidím a rybu podebírám.Následuje pár fotek do alba a hurá zpět do vody.

Po pár minutách následuje další ohýbák a opět pěkná parmička, bohužel zase u mé polovičky. Dneska jsem tu jen za asistenta a dokumentaristu a sem tam něco malého chytnu. Jak se říká, naděje umírá poslední, tak věřím, že na mě dojde řada a i já si svoji parmu vytáhnu. Čas ubíhá ryby, jsou stále při chuti, ale ta krasavice, na kterou čekám, stále nic. Moje žena opět v bojovém postoji a zase se přetahuje s krásnou rybou a já jenom podebírám.Pomalu se sešeřívá, tak začínáme balit nepotřebné věci, když v tom se mi zhoupne prut a já tuším, co to znamená. Zasekávám a je to tak na druhé straně vytoužená krasavice. Nastává chvilka krásného boje, který si opravdu užívám, a za moment podebírám pěknou parmičku. Opět následuje foto do alba a hup do vody.

Den se opravdu vydařil, jen škoda že tak rychle ubíhá. Tak zase někdy a hodně pěkných úlovků vám přeje duo fišmiš.

20160618_131417

Written by