Už jako malého kluka mě s sebou brával můj strejda Karel každý víkend na ryby.

Učil mě lásce k rybám, k přírodě a zasvěcoval mě do toho správného „jak na ně vyzrát“. Strašně se mi to líbilo, a tak jsem se asi v sedmi letech přihlásil do rybářského kroužku, který jsem s úspěchem absolvoval a udělal si svoje první rybářské papíry. Pomalu jsem kouzlu „rybařiny“ propadal, což mi ostatně zůstalo dodnes, takže chytám něco přes čtyřicet pět let. V Českém Telecomu, kde jsem pracoval, jsem se potkal s naší „plavačkářskou“ legendou Viktorem Pavelkou a odsud a hlavně díky jemu byl jen krůček k závodní plavané.

 

Prošel jsem divizí, ligou, pohárovými závody a zúčastnil jsem se i několika Mistrovství republiky,

reprezentoval jsem mnohokrát Prahu na mezinárodních závodech Praha – Budapešt, a Praha – Berlín – Varšava, mnohdy se zadařilo a tak jsem byl i na „bedně“. Mezitím jsem změnil práci a můj koníček se stal i mým zaměstnáním. Pracoval jsem v několika rybářských obchodech jako vedoucí a díky tomu mám velký přehled o dění a všemu, co se kolem ryb točí.
Aby toho nebylo málo, začal jsem chytat i ligu v přívlači, kde se mi s kamarády podařilo párkrát být na bedně, reprezentoval jsem Prahu a získal stříbro na Mistrovství republiky v družstvech, vybojoval jsem titul Mistr Prahy a párkrát byl „na bedně“ i v lize.

Když se sem k nám dostala koncem devadesátých let nejmladší disciplína LRU – „feeder“,

nemohl jsem u toho od začátku chybět, byl jsem jedním ze zakladatelů rybolovné techniky LRU sekce feeder, jsem průkopníkem lovu na rychlé špičky, čtyři roky jsem byl předseda sekce a několikrát jsem reprezentoval naši republiku na Mistrovství Světa. Od začátku chytám feederovou ligu, kde se nám celkem daří, a dlouhá léta držíme krok s absolutní špičkou. Se mnou chytá i můj syn Honza, a kamarád Míra Stejskal, podařilo se nám vyhrát ligu i republiku, Honza dokonce vyhrál i titul Mistr republiky v jednotlivcích a v družstvech jsme vícemistři.

Dokonce se mi podařilo vyhrát čtyřboj (disciplíny plavaná, feeder, muška, přívlač)

a v jednotlivcích jsem vybojoval titul, ale i naše družsvo spolu s mým synem Honzou a kamarádem Mírou Stejskalem vybojovalo první místo. Snažím se na výstavách přednášet o feederové technice, aby se dostala do podvědomí široké veřejnosti, a spolupracuji s několika vedoucími rybářských kroužků, kde děláme dětem ukázky a přednášky na téma plavaná, feeder a přívlač. Publikuji na různých webech a do různých časopisů.

Prostě, žiju rybama….

 

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ …