Seriál o rybařině Jak se

Seriál o rybařině Jak se

Když jsme s kamarádem Jettym vymýšleli, jak to co nejvíce usnadnit dětem, a vůbec všem, kteří by chtěli začít, nebo začínají s rybařinou, padla myšlenka natočit několik krátkých videí od toho jak se stát rybářem, kde bychom v několika opravdu krátkých sestřihách ukázali vše od začátku, jako je jak se naváže háček, jak se spojí vlasec se šňůrou, jak se míchá krmení až po samotné zdolání ryby. Těch pár dílů jsme nazvali příhodně JAK SE a název a naše myšlenka byla, aby to bylo co nejjednodušší a každý si měl možnost to, co ho zajímá, kdykoliv pustit, tedy prostě si najde díl JAK SE a tady bude krásně přehledně vše srovnané. Natočili jsme prvních několik dílů, a strašně nás překvapil ohlas na tyto videa,  a tak jsme se rozhodli v natáčení pokračovat a natočit sto a jeden díl. Navíc nás to začalo i bavit a rozhodně to netočíme strojeně, protože tam úmyslně necháváme i naše přeřeknutí, kiksy a podobně. Snažíme se, aby videa nebyla zbytečně dlouhá, aby tam bylo opravdu to, co od jednotlivých kapitol je v jejich názvech, a aby tam bylo i něco navíc s trochou nám vlastního humoru.

Doufáme, že se naše snaha nemine účinkem a i kdyby občas pomohla nějakému rybáři, má to cenu.

Autoři JO a Jetty

Tento blog byl založen v 7 měsíci roku 2015 a chvilku nám trvalo, než jsme to všechno trošku dali dohromady. Prozatím je zde pouze minimum informací, které bychom vám chtěli sdělit, a tak bude ještě chvilku trvat, než se to zde zaplní informacemi podle našich představ. V letošní roce máme v plánu přidat opět spoustu návodů, rad, foto seriálů, a několik hodin videa. Rozšířit by se měla i sekce poradna a LRU. Přibude i pár nových sekcí a zajímavých témat.

Seriál Jak Se ...

Vydávané série seriálu budou rozděleny do těchto jednotlivých témat. 

  1. Feeder
  2. Plavaná
  3. Kaprařina
  4. Přívlač a dravci
  5. Základy rybařiny
  6. Ostatní (fauna, flora, ichtyologie, atd.)
  7. Bonus z natáčení

Pro rybářské kroužky.

Rybářské kroužky pro děti si můžou v případě zájmu napsat o zaslání vydaných dílů seriálu kdykoliv. Pokud máte zájem o přednášku napište nám, téma přednášky a termín. Pokud se tento termín nebude krýt s našimi aktivitami rádi vás navštívíme.

Celkem dílů by mělo být cca něco kolem 100 + pilotní díl, ale už teď je jasné, že to nebude zdaleka stačit a seriál se bude natáčet i několik let. Tak jsme některé díly rozdělily (například 30/9 nebo 31/1 a podobně). Všechny díly nebudou obsahovat video sekvence a to především u podrobných rozšířených popisů atd. Naopak u některých již zveřejněných návodů, které zatím neobsahují video, bude časem přidáno. (např. Kaprové montáže –  Jak se … váže olověnka atd.)

Jetty


Widget not in any sidebars